İçeriğe geç

Yüzünüzün Genç Ve Güzel Görünmesi İçin Tavsiyeler

Yuzunuzun Genc ve Guzel Gorunmesi Icin Tavsiyeler

Yüzünüzün Genç Ve Güzel Görünmesi İçin Tavsiyeler
Daha genç görünmek söz hususu olduğunda, genelde size detaylı losyonlar, iksirler ve serumlardan meydana gelen bir cilt bakım derlemesi yapılır ama gerçekte tırnak bakımınızdan saç renginize kadar her şey görünüşünüzü etkileyebilir,
Genç bir ışıltıyı yakalamanın en iyi yolları amacıyla Beyonce’nin makyaj sanatçısından Sofia Vergara’nın dermatoloğuna kadar önde gelen sanayi eksperlerinden denenmiş ve gerçek tekniklerini sorduk. İşte güzellik sanayisinin önde gelen uzmanlarının yüzünüzden senesinin geçmesine yardımcı olmak amacıyla önerdiği şeyler:
Güzel ve genç görünmek, bilhassa de bu manzarası güvenliğini sağlamak söz hususu olduğunda, ilk olarak detaylı kremler, losyonlar, iksirler ve serumlar sahibi olan bir cilt bakım rutini tavsiye edilir, fakat tırnak bakımınızdan saç renginize kadar her şey görünüşünüzü etkileyebilir. İşte güzellik sanayisinin önde gelen uzmanlarının yüzünüzde senesinin etkisini azaltmanıza yardımcı olacak tavsiyeler:
Yüz Masajı
Çene hattınızı sıkılaştırmak, elmacık kemiklerinizi kaldırmak ya da göz çevrenizdeki yaşlanmayı önlemek amacıyla yüz masajını günlük rutininize dahil etmelisiniz. Masaj, kan akışını sağlar ve dokuya daha çok oksijen sağlar. Kümülatif elastikiyet kaybını ve cildin acele yaşlanmasını önler. Çene çizgisini ne vakit kaldırmaya yardımcı olabilecek yanak kkatiyenrına konsantre olun.
Boynunuzu ihmal etmeyin
Boyun ve dekolte bölgesindeki lipidik tabaka %30-40 oranında azalır, bu amaçla yaşlanmayı daha süratli gösterir. Çene hattımız yağ bezleri arasındaki kusursuz sınırı oluşturur. Yapılması gereken en mühim şey boyun ve dekolte bölgenize yüzünüzün bir parçası gibi davranmaktır. Su bölgelere masaj yapın. Bu, yüzdeki kaldırmayı desteklemeye de yardımcı olur.
Rutininize C vitamini ekleyin.
C vitamini kolajen ve elastin üretimi amacıyla büyük bir destekçidir. C vitamininin stabil formları güneş hassasiyeti yaratmadığı ve cildi daha az tahriş ettiği amacıyla tercih edilebilir. Serumlar, C vitamininin en kuvvetli şeklidir. Temizledikten ve tonik uyguladıktan sonra ve nemlendiriciden evvelce kullanın.
Kalın kaşları kucaklayın
Cesur, ilgi çekici kaşlar daha genç bir yüz yanılsaması sunar, bu amaçla kesinlikle kaşınızdaki boşlukları doldurmaya yardımcı olacak bir ürüne yatırım yapın.
Fondotene Fazla Başvurmayın
Fondötenin püf noktası, gereğinden çok kullanmamaktır. Genç görünmek amacıyla bu ayrıntıyı katiyen atlamayın.
Nemlendirici formüllere sahip rujlar kullanın.
Dudaklar yaşça büyüdükçe çizgiler daha ilgi çekici duruma gelir. Koyu tonlar dudak çevresindeki çizgileri abartabilir. Bu tonlardan kaçının ve dudakları kurutmak yerine nemlendirmek ve yumuşatmak amacıyla nemlendirici bileşenler sahibi olan formüller arayın. Daha yumUşak bir manzara amacıyla pembeler, nude şeftali, gül ve hem de hafif dut tonları kullanabilirsiniz.
Aydınlatıcıyı doğru alanlara uygulayın
Parlaklık ve ışık yansımasına sahip daha sıcak tonlardaki aydınlatıcılar, genelde yaşça büyüdükçe daha iyi çalışır. Daha genç görünmek amacıyla bunu bütün yüzünüze değil, yalnızca üst elmacık kemiklerinize ve dekolte bölgesine uygulayın.
Mat formüllü fondötenlerden kaçının.
Genç bir cilt sıhhatli, nemli ve parlak görünür. Bu manzarası sağlayacak parlak bir fondöten ve kapatıcı, mat formüllerden çok daha iyi bir manzara sağlar. Fondöteniniz su bazlıysa su bazlı bir nemlendirici, yağ bazlıysa baz olarak bir yağ kullandığınızdan emin olun.
Sıvı eye-liner ve kara göz kalemlerinden vazgeçin
Şiddetli ve sert bir ifade veren sıvı eye-liner ve kara göz kalemlerinin aksine, yumUşak sürme eye-liner’lar, gözleri çerçevelemek amacıyla en iyi seçeneğinizdir. Göz kapağında doğru miktarda gölgeleme sağlamak amacıyla gözlerinizi açan ve natural görünen sıcak tonlardaki farlara başvurun.
At kuyruğunu daha çok kullanın
Hiçbir şey dağınık bir atkuyruğu kadar genç ve şık olamaz. Saçınızda doku meydana getirmek amacıyla her vakit bol miktarda kuru şampuan ya da doku spreyi kullanın.
Tırnaklarınızı nemli tutun ve nötr renk ojeler kullanın
Tırnakları yağ ile nemlendirmek son derece mühimdir zira kuru cilt – hem de genç, kuru cilt – daha ihtiyar görünmeye eğilimlidir. Temiz bir nude oje daha genç bir manzara sunar ve her yaşa uygundur.
Cildinizde A vitamini kullanın.
Retinoller ve retinoidler gibi A vitamini türevleri, son senesinin en mühim yaşlanma karşıtı bileşenlerdendir. Her gece bir tür A Vitamini türevi kullanmaya çalışın ve bunun gündüz yerine gece formülü olmasına ilgi edin. A vitaminli formüller, sıhhatli cilt hücresi üretimini teşvik eder ve gözeneklerin açılmasına, hücre döngüsünün hızlanmasına, hem de renk bozulmasının giderilmesine ve pürüzsüz bir cilde yardımcı olur.
Göz altı dolgusunu düşünün
Göz altı dolgusu, yorgun görünmenize namacıyla olabilecek koyu halkaları ve göz altı çukurlarını kamufle eder.
Egzersiz Yapın
Hareket, sihirli gençlik hapıdır. Her egzersizden sonra cildiniz terleme neticesinde daha parlak ve sıhhatli görünür. Yoğun antrenmanların hücresel gençleşmeyi ve metabolizmayı hızlandırdığı, yaşlanmayı yavaşlattığı kanıtlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir