Yoğurt Maskesi İle Ciltteki Kırışıklıkları Yok Et

  • 27 Şubat 2024
  • 76 kez görüntülendi.
Yoğurt Maskesi İle Ciltteki Kırışıklıkları Yok Et

Yoğurt Maskesi İle Ciltteki Kırışıklıkları Yok Et
Yaşlılık tesirlerini yok edecek, kırışıklıklarla vedalaşmanızı sağlayacak, hücreleri yenilerken parlak ve sıhhatli bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacak çok natural bir maske: Yoğurt maskesi!
Hiçbir kimyasal kullanmadan, tamamiyle natural malzemeler yardımıyla hazırlana yoğurt maskesiyle hayalinizdeki cilde kavuşmak işte bu kadar basit aslında.
Önemli bir not: Bu tanım de dahil olmak üzere rastgele bir cilt/yüz maskesi tanımını hekiminize danışmadan katiyen uygulamayın. Her ne kadar natural malzemelerle gerçekleşiyor ve cilde yararlı bulunduğu düşünülüyorsa da unutmamalısınız ki her malzeme her cilt tarzında aynı tesiri göstermeyebilir. Fayda sağlamak isterken farkına varmadan cildinize zarar vermeyin, doktorunuzun önermediği hiçbir malzemeyi/tanımi cildinize uygulamayın, aman dikkat.
Yoğurt maskesi nedir
Yoğurt maskesi, cilt bakımında sarfedilen natural ve etkili bir yöntem. Özellikle yoğurt ile birkaç başka natural malzemenin karışımından oluşuyor.
Yoğurt maskesi, cildi temizler, nemlendirir, besler ve cilt tonunu dengelemeye yardımcı olabilir. Hem de ciltteki lekelerin görünümünü azaltabilir, sivilce ve kara nokta oluşumunu önleyebilir. Yoğurt maskesinin içeriği, cildin gereksinimlerine ve cilt problemlerine yönelik olarak çeşitlilik gösterebilir. Yapımında genelde yoğurt, bal, muz, limon suyu, zeytinyağı gibi natural malzemeler kullanılır.
Yoğurt maskesi nasıl yapılır? Nasıl uygulanır?
Yoğurt Suyu Maskesi
Cildi gençleştirip kırışıklıkları yok eden yoğurt maskesinin ana kahramanı mutfağımızın vazgeçilmezlerinden yoğurt. Cilde sonsuz yararı olan yoğurt üç kahraman natural malzemeyle daha birleşiyor ve meydana mucize bir maske çıkıyor.
Yoğurt maskesi amacıyla malzemeler:
1 çay kaşığı yoğurt
Yarım muz
Yarım çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı bal
Yoğurt maskesi nasıl hazırlanır?
İlk olarak belirlediğiniz yumUşakça bir muzun yarısını çatalla iyice ezin.
Ardından üzerine yoğurt, bal ve limon suyunu ekleyin.
Hazır olan maskenizi masaj yaparak yüzünüze iyice yedirin.
15 dakika bu şekilde beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.
Yoğurt maskesi nasıl uygulanır?
Hazırladığınız yoğurt maskesini haftada 2 kez cildinize uygulayabilirsiniz. Fakat tekrar de hatırlatmakta yarar var. Cildinizin titiz olması ve bu malzemelerden bir ya da birkaçına tepki göstermesi riskine karşı hekiminize danışmadan bu maskeyi kullanmamaya özen göstermelisiniz. Aman diyelim.
Yoğurt maskesinin yararları nedir?
Yoğurt Suyu Maskesi
Faydaları say say bitmeyen yoğurt içerdiği vitaminler ve mineraller yardımıyla cilde de gerektiğince yararlı. Yoğurt maskesinin yararları şu şekilde sıralanabilir.
Cilt temizliği: Yoğurt, cildi nazikçe temizler ve kir, yağ ve başka kirleticileri arındırır.
Nemlendirme: Yoğurt, cildi derinlemesine nemlendirir ve kuruluğu giderir, böylelikle cildin yumUşak ve elastik kalmasını sağlar.
Cilt tonunu dengeleme: Yoğurdun natural asitleri, ciltteki pH dengesini korur ve cilt tonunu eşitler.
Sivilce önleme: Yoğurt, antibakteriyel özelliklere sahiptir ve ciltteki bakterilerin çoğalmasını engel olarak sivilce oluşumunu önler.
Lekelerin azaltılması: Yoğurdun içeriğindeki laktik asit, ciltteki lekelerin ve renk düzensizliklerinin azalmasına yardımcı olabilir.
Antioksidan koruma: Yoğurt, cildi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı koruyan antioksidanlar içerir.
Yaşlanma karşıtı etkiler: Yoğurdun içeriğindeki vitaminler ve mineraller, cildin yaşlanma belirtilerine karşı savaşmasına yardımcı olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ