Cildi Güzelleştiren 8 Besin

  • 01 Mart 2024
  • 75 kez görüntülendi.
Cildi Güzelleştiren 8 Besin

Cildi Güzelleştiren 8 Besin
Doğru beslenmenin faydaları saymakla bitmez kuşkusuz ama kilomuzun yanısıra psikolojimize dahi iyi geldiği oluşturulan incelemeler neticesi meydana çıkmıştır. Dermatoloji Eksperi ve Sonsuza Dek Genç- Forever Young adlı kitabın yazarı Dr. Nicholas Perricone, birtakım yiyeceklerin güzelliği gölgeleyen etkenlere iyi yaklaştığını ve güzelliğinizi meydana çıkardığını anlatıyor. Dr. Perricone’un bizlere tavsiyesi kozmetik dünyasına dalmadan evvelce ellerinizin altında olan mutfağınıza bir uğramanız. Bakalım mutfağımızdaki cevher gıdalar hangileri ve bize ne gibi etkisi var.
KURU CİLDE ÇÖZÜM: KETEN TOHUMU
Omega 3 yağları kurumuş pul pul dökülen cildinizi iyileştirmeye birebir olan cilde lüzumtiğince yararlı bir yağ türüdür. Bu yağlar hangi gıdalarda var,nasıl kullanabilirim ve ben bunları nereden bulacağım diye düşünmeye başladıysanız sıkı durun. Günlük tükettiğiniz her türlü gıdanın amacıylae aşağı yukarı 1 çorba kaşığı kadar eklemeniz yeterli. Çorbanıza, salatanıza hem de yemeklerinize hiç korkmadan ekleyebilir hem enfes tadından faydalanıp hemde cildinize tesirlerini gözlemleyebilirsiniz.
SONSUZ GENÇLİK İÇİN KİVİ
Sonsuz güzellik! Okuması bile heyecan verici öyle değil mi ? Eğer sizde bu cümlenin gerçek bulunduğu insanlardan olmak istiyorum diyorsanız hayatınızın odak noktasına C vitaminini koymaya başlarsanız iyi edersiniz. Mesela kivi C vitamini yönünden lüzumtiğince varlıklı olan bir meyvemizdir ve bu vitamin bedeninizdeki kolajen üretimini arttıracaktır. Buda sıhhatli ve pürüzsüz bir cilt manasına gelmektedir. Kırışıksız bir cilt amacıyla bol C vitamini tüketin.
SİVİLCELERE SON VERİN
Cildimizin azılı düşmanlarından olan çekirdek, içersinde barındırdığı çinko yardımıyla ciltte sivilce yada kara nokta oluşturmaktadır. Aynı vakitte incelemelere göre ciltte görülen sivilce yada kara nokta sorunu vücuttaki çinko eksikliğinden de kaynaklanmaktadır. Hiç mi yemeyeceğim demeyin tabikide öyle bir şey söylemeyeceğim. Ama ölçülü tüketin derim. Mesela günde sadece 2 çorba kaşığı kadar. Denemekten zarar gelmez ne dersiniz ?
ŞİŞKİNLİĞİ TEREYLE YENİN
Güçlü bir antioksidan ve ortamında bol bol demir bulunmaktadır. Bu ne işime yaracak dediğinizi duyar gibiyim. Tere; sabahları yüzünüz şiş uyanıyorsanız, cildinizdeki mat görünümden sıkıldıysanız ve gözeneklerinizin ufalmasını istiyorsanız sizin amacıyla bulunmaz ve kaçırılmaz bir nimet. Bu tür şikayetleriniz varsa derli toplu bir şekilde her gün tüketmeye başlasanız iyi edersiniz.
ISPANAKLA BAKIŞLARINIZ IŞILDASINGözlerimiz bizi en iyi izah eden silahlarımızdan biridir. Gözler kalbin aynasıdır öyle değil mi ? Peki gözlerimizi güzelleştirmek elimizde desem bu fikre ne dersiniz ? Şaşırdınız öyle değil mi ? Lutein, gözlerinizin daha büyük, daha parlak ve aklarının daha beyaz görünmesine yardımcı olur. Peki bu maddeyi nereden alabiliriz vücudumuza ? ‘’ Ispanak ‘’ Ispanağın faydaları saymakla bitmez tabiki ama bu tür bir yararı bulunduğu hiç aklınıza gelmezdi değil mi? Gözlerim daha da güzel olsun güzelliğime güzellik katılsın diyorsanız derli toplu bir şekilde günde bir tabak dahi olsa ıspanak tüketmelisiniz. Değişimi yavaş yavaş farkedeceksiniz.
FASULYEYLE SAÇLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN
Size fasülyeyi sofranızdan eksik etmemenzi amacıyla çok geçerlii bir namacıyla söylememi ister misiniz ? Saçlarınız ! Fasülyenin içersinde tespit edilen silikon saçlarınıza bakım yapıyor. Dalgalarınız daha dolgun, saçlarınız daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşacaktır. Fasülyeyi hayatınızdan hiç çıkarmamanızı tavsiye ederim.
TIRNAKLARINIZ YUMURTAYLA UZASIN
Bayanların en ilgi ettikleri parçalarından biri kuşkusuzki elleridir. Hele ki bugünlerde çıkan o farklı oje renkleri ve sürme modelleriyle daha da mühim bir hal almaya başlamıştır. Ama tırnaklarım güçsüz ne yaparsam yapayım tırnaklarım bir türlü uzamıyor diye üzülüyorsanız size güzel bir haber daha, tırnaklarınızı sağlamlaştırmak amacıyla haftada 3-4 gün kahvaltınızı yumurta ile yapmanız yeterli. Denemeden vazgeçmeyin.
YENİ DİŞ BEYAZLATICINIZ ELMA
Gülümsemek hayatın tadıdır. İnsanın enerjisidir. Nede mühimdir gülümsemek. Ama dişleriniz beyaz bulunduğunda keyif sunar gülümsemek öyle değil mi ? Doktorlara gidip yüksek maliyetler ödeyip bu prosedürü yaptırmanıza hiç lüzum yok. Sadece derli toplu bir şekilde her gün 1 adet elma tüketmeniz bu prosedürü yaptırmış kadar olmanıza yetiyor. Elma ısırılarak yendiği takdirde ısırma prosedürü her tekrarlandığında diş üzerindeki lekeleri aşındırarak temizler. Bu sayede sıhhatli bir şekilde dişlerimiz beyazlamış olmaktadır,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ