İçeriğe geç

Selülit ve Sarkmalar İçin Püf Noktalar Nedir

Selulit ve Sarkmalar Icin Puf Noktalar Nedir

Selülit ve Sarkmalar İçin Püf Noktalar Nedir
Selülitlerden kurtulmak amacıyla ilk olarak selülitin hangi sebeplerle oluştuğunu bilmeniz önerilir. Selülitlerin meydana gelmesinde pek çok faktör rol oynar. Kesin olarak bilinmemekle birlikte, selülitin kaynağı olarak birtakım faktörler gösterilir. Cilt yüzeyinin altındaki bağ dokusu ve yağ tabakası arasındaki tesirleşimin selülitin temel sebebi bulunduğu söylenir. Cildin üst katmanlarında olması gerekenden çok miktarda yağ birikmesi, selülit manzarasınü meydana çıkarır. Yağ hücrelerinin anormal biçimde büyümesi, cilt altındaki bağ dokusu bantlarını sıkıştırır. Bu da yumru ve çukur şeklinde selülitlerin görülmesine yol açar. Farklı faktörlerden ötürü selülitlerin daha sık görülmesi beklenir. Vücudun ürettiği hormonların birtakımları, selülit üretim sürecini süratlendirici özelliktedir. Bu hormonlar insülin, östrojen, noradrenalin, tiroid ve prolaktindir. Selülit teşekkülünde bir başka faktör ise, yaşlılıktır. Yaşlanmayla cilt elastikiyetinin yitirilmesi, yağ katmanlarının daha serbest hareket etmesine namacıyla olur. Bu da selülit oluşumunu tetikler. Son olarak kalıtsal faktörler de selülit teşekkülünde mühim bir rol oynar. Metabolizma hızı, deri altındaki yağ dağılımı ve dolaşım düzeyleri; selülitler üstünde tesirlidir.
Selülit Bulguları ve Tipleri Nelerdir
Selülit azaltma amacıyla ilk olarak selülitinizin olup olmadığını belirleme etmelisiniz. Bu hususta birtakım belirtiler, sizlere yardımcı olacaktır. En mühim selülit belirtisi, ciltte yumru ve çukur oluşumudur. Selülitin derecesine göre büyüklüğü ve yoğunluğu değişen yumrular; genelde kalça, karın ve uyluk yerlerinde konumlanır. Hafif dereceli selülitler, ciltte az miktarda sarkmaya namacıyla olur. Cilt yüzeyinde de hafif dökülmeler meydana gelir. Bu selülit tarzı basit fark edilmez. Orta derece selülit, orta derinlikte çöküntü şeklindedir. Deri, kabarık süzme peynire benzer bir manzarae sahiptir. Deri sarkmaları, hafif dereceli selülite göre bir tık daha çokdır. Orta dereceli selülitler ayaktayken fark edilir, fakat yatar pozisyondayken anlaşılmaz. Şiddetli selülit halinda, deride şiltemsi bir manzara hakimdir. Hem de ilgi çekici bir cilt sarkması sahip olunantur. Şiddetli selüliti hem yatarken hem de ayaktayken görmeniz olasıdür. Selülit belirtilerini ehemmiyete alarak hali basitçe belirleme etme şansınız bulunur. Selülitinizin derecesine göre ne biçim bir yola başvuracağınız da değişiklik gösterir. Uzman şahıslar vasıtasıyla size ideal tedavi tekniğini belirleyebilirsiniz.
Selülit Oluşumu Nasıl Önlenir
Selülit oluşumunun önlenmesi ya da sahip olunan selülitlerin yok edilmesinde birbirinden değişik yöntemlere başvurulur. Kişisel değişiklikler sebebiyle denenen her tekniğin herkeste başarılı olması imkansızdır. Bu sebeple değişik metodlara sahip selülitten kurtulma yöntemleri, ilgililere iletilir. Pek çok sıhhat problemunda bulunduğu gibi selülitlerin oluşmasında da dengesiz beslenmenin payı büyüktür. İlk olarak, günde en az 2 litre su içmeniz gerekir. Yetersiz sıvı alımı, deride istenmeyen görüntülere yol açabilir. Yağlı gıdaları ve kafein sahibi olan kahveleri de olası bulunduğunca az tüketmeniz önerilir. Bunun haricinde alkol ve sigara gibi kötü bağımlılıklarınız varsa, selülit teşekkülünde rol oynadığı düşünülebilir. Bu bağımlılıkları en kısa sürede bırakarak sıhhatli bir hayat sürmeniz gerektiğince basitdır. Selülit oluşumunu önlemek amacıyla uygulanabilecek bir başka işlem, gün ortamında sıksık hareket halinda olmaktır. Hareketsiz beden, yağ biriktirmeye ve selülit oluşturmaya meyillidir. Bu yüzden her gün derli toplu egzersiz ve spor yapmak, selülit problemuni şimdilik başlamadan mühim ölçüde giderir. Eksperler doğrulusunda tavsiye edilen yollarla selülitlerden hayatınız zamanınce uzak kalabilirsiniz.
Selülitten Kurtulmanın Tıbbi Yöntemi: Liposuction
Söz hususu selülitler bulunduğunda tıbbi pek çok operasyon ön plana çıkar. Bunlardan en tanınani liposuction olur. Ciltteki çok yağ dokusunun uzaklaştırılması olarak da tanınan liposuction, beden biçimlenmesinde mühim bir vazife oynar. Vücudun değişik bölgelerine yapılabilen işlem, selülitler nasıl geçer sorusunun yanıtıdır. Uzman bir hekimin tavsiyesiyle başvurmanız gereken operasyon, çevresel incelme hususundaki başarısıyla ilgi çeker. Kronik sıhhat problemu olanlar, hamileler ve yeni doğum yapmış kadınlar haricinde herkes; liposuction ameliyatına ideal görülür. Fakat ileri yaştaki hastaların bu operasyona alınması pek tercih edilmez. Liposuction prosedürü ardından 1 ila 3 hafta gibi bir süreçte gündelik hayatınıza dönmeniz olası olur. Operasyonun arkasından belirli bir devre korse kullanmak, bedenin değişik tepkiler göstermesini engeller. Uygulamanın aşağı yukarı 1 ay ardından ise, egzersiz yapabilecek hale gelirsiniz. Son derece basit ve süratli gerçekleşen liposuction ameliyatı, bilir şahıslar doğrulusunda gereksinim duyan herkese yapılabilir. Kalça, Basen, diz, karın ve diz bölgelerine uygulanabilen işlem; bedeninuzun daha iyi bir şekle sahip olmasına imkan tanır.
Evde Selülitlerden Kurtulma Yöntemi
Selülitlerden kurtulmak amacıyla ilk adım, evde yapabileceğiniz her tür selülit giderici prosedürü yapmaktır. Bu hususta yardımınıza itimat edilir cilt bakım ürünleri yetişir. Farklı içerikleri ve tesirli formülleri ile ön plana çıkan parçalar, selülit problemune karşı savaşır. Genellikle kadınların faydalandığı modeller, erkek kullanıcılar amacıyla de ideal yapıdadır. Thalgo Complete Cellulite Corrector Selülit Giderici Vücut Kremi, beğenilen bakım ürünleri arasında yer alır. Selülit üretme sürecini yavaşlatan model, doku oksijenasyonunu aktive eder. Böylece adipositlerin aşırı genişlemesi engellenir. Düzenli kullanımda tesirsini çok çabuk gösteren parça, hem kadın hem erkeklerin kurtarıcısı olur. Selülit manzarasınü mühim ölçüde azaltan ürün, kendinizi daha güzel hissetmenizi sağlar. Yaşla ve değişik amaçlarle meydana gelebilen selülitler, tesirli modeller yardımıyla kısa sürede problem olmaktan çıkar. Selülit problemunin derecesine göre, ürünlerin kullanım zamanınde değişiklik görülebilir. Örneğin, hafif dereceli selülit birkaç hafta ortamında iyileşebilirken ağır dereceli selülitin düzelme süreci daha uzundur. Bu amaçla bakım ürününün kullanım zamanı de selülitin şiddeti göz önünde bulundurularak belirlenir.
Selülit Karşıtı Ürünlerin Genellikleri
Selülitlerden kurtulma yolu arayanlar, başarılı cilt bakım ürünlerinden yardım alabilir. Kalıcı ya da geçici olarak selülitleri azaltan ürünler, çok sayıda bireyin problemune çözüm olur. Selülit manzarasınü onaran modeller, sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı olası kılar. Ciltteki kötü manzarası yok eden parçalar, kullanıcı heves ve gereksinimlerine yönelik tasarlanır. Mezone Anti-Cellulite Cream 200 ml – Selülit Kremi, tesirli içeriğiyle farkını meydana koyar. Bitki kökenli formülü ve esansiyel yağ yönünden zenginliğiyle öne çıkan model, cilt sıkılığını artırır. Yapışmayan bir yapıya sahip ürün, deri doğrulusunda basit emilir. Günde 2 defa olmak üzere ürünün problemlu bölgelere sürülmesi gerektiği söylenir. Gözle ilişki halinda bol suyla yıkamanız önerilir. Parçanın Basen, üst bacak, kalça, karın ve kollar amacıyla kullanılabilir. Sıvı emülsiyon formundaki ürün, beden hatlarını tekrardan biçimlendirir. Çeşitli özellikler taşıyan model, değişik gereksinimlere seslenmeyi başarır. İçeriği ve tesir kısmı yönünden değişikliklerı belirleme edilen parçalar, özellikleriyle gerektiğince beğenilir. Cildinizin greksinimlerini belirleyerek kendinize ideal ürünü belirleme etme şansınız bulunur.
Selülit Karşıtı Cilt Bakım Ürünlerinin Faydaları
Selülit giderici krem ve başka ürünler, kullanıcıya sundukları avantajlardan ötürü gerektiğince sevilir. Modeller, cilt tabakalarında biriken yağları eritir. Böylece cildin daha düzgün bir şekle girmesini sağlar. Farklı cilt tiplerine ideal yapıdaki parçalar, cilt depolarındaki suyu hareketlendirir. Bu biçimde biriken yağların daha basit çözüldüğü görülür. Genellikle kadınların yakından ilgilendiği selülit karıştı bakım hususu, geniş ürün yelpazesi yardımıyla ilgi çeker. Sothys Discovery New Body Selülit Bakımı Keşif Seti, faydalarıyla fark yaratan bir modeldir. Vücudunda sıkılaşma isteyen bireylerin severek kullandığı ürün, selülit azaltıcı bir tesire sahiptir. Set ortamında; Reshaping Cream, Essential, Slimming Care, Slimming Activator ve Toning Cream yer alır. Bir yandan da cilt sarkmalarını azaltan parça, cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezi halina gelir. Son derece yararlı içeriklerin hakim bulunduğu cilt bakım ürünleri, kadın ve erkek kullanıcıların beğenisini kazanır.
Selülit Giderici Bakım Ürünlerinin Seçimi
Selülit amacıyla ne yapılmalı denildiğinde, doğru ürün seçimi her bireyin aklına gelir. Hangi üründen faydalanacağınıza karar vermek, iyileşme sürecinin gidişatında büyük ehemmiyet taşır. Eğer hatalı ürün seçimi yaparsanız, dilediğiniz tesiri almanız zorlaşır. Ürün seçimi yapar iken ilk olarak içeriğe bakmanız gerekir. Doğal ve bitkisel içerikteki modeller, cilt sağlığı amacıyla daha ideal özelliktedir. Bu amaçla natural içeriğe sahip ürünlere yönelmeniz önerilir. Babor Ultimate 3D Cellulite Fluid Selülit Karşıtı Vücut Ampulü, herkes doğrulusunda seçilebilecek bir modeldir. Cildinde pürüzsüzdük arayışında olanlar, bu parçadan gönül rahatlığıyla faydalanabilir. Selülitler sebebiyle meydana gelen portakal manzarası, bu model yardımıyla kısa sürede giderilir. Daha sıkı bir cildin yapıtaşları arasında kabul edilen ürün, tesirli formülüyle farkını meydana koyar. Kullanım esnasında ilk olarak her ampul çalkkısmır. Ampul amacıyladeki tüm sıvı şişe dibine akana kadar üst uca hafif biçimde vurulur. Daha sonra ampul çevrilir. Aşağı doğru bastırılarak açılır. Avuca dökülen sıvı, problemlu bölgeye sürülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir