Öksürüğe Boğaz Gıcıklanmasına Son

  • 30 Mart 2024
  • 26 kez görüntülendi.
Öksürüğe Boğaz Gıcıklanmasına Son

Öksürüğe Boğaz Gıcıklanmasına Son
Boğazdaki bulaşmaların kısa sürede geçmesinde destek aldığımız natural isimlerden biri bal, bildiğiniz gibi. Boğaz kuruluğu namacıylaiyle meydana gelen gıcığa da iyi gelen balı, soğuk ya da aşırı sıcak olmayan, ılık suyla güzelce karıştırın ve afiyetle yudumlayın. İşte bu kadar,
Boğaz gıcıklanmasına ne iyi gelir, boğazda meydana gelen gıcık ve buna bağlı meydana çıkan öksürük nasıl geçer anlatmaya başlamadan evvelce boğaz gıcıklanması namacıyla olur öğrenelim. Bu namacıylalerden oldukça uzak durarak boğaz gıcıklanması bozukluğu hayata olasılığını en aza indirelim. Boğaz gıcıklanmasının süregelen olarak tanınan namacıylaleri şöyle:
Boğaza bir şey kaçması
Aşırı konuşma
Bağırma
Baharatlı ve acı yiyecek ve içecekler
Soğuk hava
Nemi yetersiz kuru hava
Hava kirliliği
Egzoz dumanı
Sigara dumanı
Ortamdaki havaya karışan birtakım kimyasallar
Tozlu ortamlar
Farenjit
Soğuk algınlığı
Diğer üst solunum yolu rahatsızlıkları
Alerji
Reflü
Boğaz gıcıklanmasına ne iyi gelir,
Boğaz gıcıklanmasının namacıylalerini öğrendik sıra geldi asıl merak edilen kısma, boğaz gıcıklanmasına ne iyi gelir, boğaz gıcığı nasıl geçer sorularına cevap bulmaya. Buyursunlar derhal alçakta boğaz gıcıklanmasına iyi gelen kolay çözümler sizi bekliyor.
Ilık ballı su
Boğazdaki bulaşmaların kısa sürede geçmesinde destek aldığımız natural isimlerden biri bal, bildiğiniz gibi. Boğaz kuruluğu namacıylaiyle meydana gelen gıcığa da iyi gelen balı, soğuk ya da aşırı sıcak olmayan, ılık suyla güzelce karıştırın ve afiyetle yudumlayın. İşte bu kadar!
Karabiber, bal ve limon
Balın antibakteriyel özellikleri karabiber ve limonla bir araya gelince tadına doyum olmuyor, etkisinden sual olunmuyor desek yeri. Bir tatlı kaşığı balın üstüne bir tutam karabiber serpiştirin, üstüne de birkaç damla limon sıkın ve afiyetle yutun. Boğazınıza iyi istikbal, gıcık ve öksürük geçecektir.
Tuzlu su
Boğazınızda meydana gelen gıcığın namacıylai üst solunum yolu rahatsızlıkları ise tuzlu su ile gargara yaparak boğazınızı rahatlatabilirsiniz. Bunun amacıyla 1 su bardağı temiz içme suyunun amacıylae 1 çay kaşığı tepeleme tuz ek edin ve tuz çözülene dek güzelce karıştırın. Daha sonra bu suyla güzelce gargara yapın. Boğazınız rahatlayacaktır.
Zerdeçal ve bal
Bal tekrar iş başında. Bu kez ona eşlik eden isimse zerdeçal. Antioksidan özellikleri yüksek bu iki madde bir araya geldiği zaman boğaz sağlığına çok iyi geliyor. Bundan faydalanmak amacıyla 1 çay kaşığı zerdeçalı macun kıvamına getirecek miktarda balla karıştırıp yutmanız yeterli oluyor.
Sarımsak
Doğal bir antibiyotik olan sarımsak sizi boğaz gıcıklanması ve öksürük karşısında da yalnız bırakmıyor. Bunun amacıyla bir diş sarımsağı taze durumda çiğneyerek yutmanız yeterli oluyor.
Turunçgiller
İçeriğinde bolca C vitamini tespit edilen turunçgiller amacıyladen (portakal, mandalina, greyfurt gibi) o an evde, yakınızda hangisi varsa onu alın ve afiyetle dilimleyip yiyin. Antioksidan özellikleriyle boğazınıza iyi istikbal ve sizi gıcıktan kurtaracaktır.
Zencefil
Tıpkı zerdeçal gibi zencefil de antioksidan etkisi en kuvvetli natural malzemelerden biri. Onu toz ya da taze durumda edinin ve isterseniz balla karıştırıp isterseniz bitki çaylarınızın amacıylae ekleyip afiyetle yiyin. Gıcığınızı kısa sürede geçirecektir.
Bitki çayları
Boğaz gıcıklanmasının asli sebeplerinden biri boğazda o an amacıyla kuruluk oluşması olmasından bu bölgeyi oldukça nemlendirerek gıcıktan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bunun amacıyla ıhlamur, yeşil çay, zencefil çayı, adaçayı, papatya çayı gibi sevdiğiniz rastgele bir bitki çayını tercih edebilirsiniz.
Eğer geçmese mutlaka dokturunuza baş vurun,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ