İçeriğe geç

Sağlıklı Cilt Ve Saçlar İçin Biotin Faydaları

Saglikli Cilt Ve Saclar Icin Biotin Faydalari

Sağlıklı Cilt Ve Saçlar İçin Biotin Faydaları
Biyotin bedende detaylı metabolik aktiviteler amacıyla gereklidir. Karger Dermatoloji Dergisi’nde yayınlanan bir incelemeye göre yağları, karbonhidratları ve proteinleri metabolize ediyor.
Diyetisyen hasret örden açıkladığı gibi biyotin yönünden varlıklı besinlerin potansiyel faydalarından bazıları şunlardır.
Biotin sıhhatli saç ve cilde yol açabilir
Biotin genelde güzellikle ilişkilendirilir zira sıhhatli saç, cilt ve tırnaklar amacıyla hayati ciddiye sahiptir. Cildin daha parlak ve duru olmasını sağlar tırnakları güçlendirir. Üstelik biyotin yönünden varlıklı besinlere sahip olmak saç dökülmesini azaltmaya yardımcı oluyor ve kuvvetli saç büyümesini destekliyor.
Metabolizmayı Geliştirebilir
Vücudunuz, yediğiniz gıdayı enerjiye dönüştürmek amacıyla biyotin kullanır. Bu çalışmaya göre karbonhidratların, lipitlerin ve proteinlerin sindirimine yardımcı olarak vücudunuzun bunları enerji ve başka görevler amacıyla kullanmasına imkan tanır.
Kan Şekerini Yönetmeye Yardımcı Olabilir
Biyotin yönünden varlıklı bir diyet, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olabilir; bu da halihazırda diyabet hastası olan ya da diyabete yakalanma riski taşıyan şahıslar amacıyla avantajlıdır.
Hamilelik amacıyla sıhhatli
Biotin hamilelik esnasında fetal gelişim amacıyla gereklidir. Göre doğum eksikliklerinin önlenmesine yardımcı oluyor ve bebeğin organlarının büyümesini destekliyor.
Sinir sistemi fonksiyonunu destekleyebilir
Sinir sistemi fonksiyonunuzu iyileştirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Diyetinize biyotin yönünden varlıklı besinler eklemeyi deneyin.sinir sinyali ve sinir hücresi iletişimine yardımcı olarak nörolojik düzeninizin sıhhatli çalışmasını destekler.
Kabuklu yemişler ve tohumlar
Biyotin yönünden varlıklı kuruyemişler arasında ceviz, yer fıstığı, badem, ayçiçeği çekirdeği ve keten tohumu bulunur. Bunlar yalnızca süratli ve doyurucu bir atıştırmalık olmakla kalmaz, aynı vakitte cildiniz ve saçınız amacıyla hayati besinler de sunarlar.
Keratin proteinini sentezler.
Cilt sağlığını korur ve destekler.
Cildi nemlendirir.
Tırnak sağlığına fayda sağlar.
Kas ve kemik sağlığını korur.
U dengesini düzenler.
Yağ, protein ve karbonhidratların enerjiye dönüşmesini sağlar.
Vücuda enerji üretiminde önemli bir görevi vardır,

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir