İçeriğe geç

Dudak Bakımının 6 Öneri

Dudak Bakiminin 6 Oneri

Dudak Bakımının 6 Öneri
Dudaklarımızı yoğun bir çabayla nemli tutmaya çalışsak da genellikle yeterli neticesi elde edemiyoruz, çatlak ve nemsiz dudaklar kaçınılmaz oluyor. Sağlıklı dudaklara nasıl sahip olacağınızı öğrenmek istiyorsanız haberimizin devamına davetlisiniz.
Dudak bakım rutini
Dudaklarınızın titiz bir yapıya sahip olduğundan, hava koşullarından bakım eksikliğine kadar her şey dudaklarınızı kurutabilir, kaşıntı ve çatlama gibi rahatsız edici semptomlara namacıyla olabilir. YumUşak ve pürüzsüz dudaklar amacıyla yapmanız lüzumli olanlar gerçekte lüzumtiğince eğlenceli,
İlk ismim temizlik
Herkes gün boyu pürüzsüz dudaklara sahip olmayı hak ediyor. Piyasada çok sayıda ruj formülü ve tonu olmasına karşın pek çok şahıs dudakların düzgün bir şekilde nasıl temizleneceğini bilmiyor. Dudaklarınızı temiz ve sıhhatli tutmak amacıyla ılık suyla beraber hafif temizleyiciler kullanın. Bu temizlik; kir, yağ ve geride kalmış olabilecek makyaj kalıntılarını temizleyecektir. Bu ismim amacıyla nemlendirici yapıda dudak makyajı temizleyicilerini kullanalabilirsiniz. Genellikle gece bakım rutininizde pamuk sayesinde uygulayabilirsiniz. Eksfoliasyon
Dudaklarınıza peeling gerçekleştirme, onların en iyi şekilde görünmesini sağlamanın en mühim anahtarıdır. Bazılarımız dudak rutinimizde bu kolay aşaması gözden kaçırıyoruz ya da aşırı peeling yaparak derimizi yıpratmaktan korktuğumuz amacıyla tereddüt ediyoruz. Fakat dudak peelingleri, yalnızca gün içersinde biriken dudak balsamları ve rujlardan kaynaklanan ölü cilt hücrelerinden kurtulmanın harika bir yolu olmakla kalmaz, aynı vakitte dudaklarınızın sıhhatli ve pürüzsüz görünmesine de yardımcı olabilir.
Yeterince yumuşak bir dudak peelingi belirlediğinizden ve bunu dikkatli kullandığınızdan emin olun; haftada bir ya da iki kez dudak peelingi ile nazikçe peeling gerçekleştirme büyük fark yaratacak.
Dudak bantlarından faydalanın
Dudak bantları, dudak bakım rutininize eklemeniz lüzumen en mühim ürünlerden biri. Bu bantlar, dudak derinizin derinliklerine nüfuz eden ve onu yumuşatıp nemlendirmeye yardımcı olan hindistancevizi yağı, shea yağı, hyaluronik asit ve vitaminler gibi yumuşatıcılarla dolu nemlendirici dudak serumları ile dolu olurlar. Bantlar, dudağınıza yaptıracağınız işlemlere lüzum kalmadan size dolgu aynısı dolgun bir manzara sağlayabilir. İyi neticeler elde etmek amacıyla haftada 2-3 kez uygulayın.
Nemlendirin
İşte bu ismimda nemlendirici dudak balsamları döneme giriyor. Sadece titiz dudaklarınıza koruma ve nem katmanı sağlamakla kalmaz, aynı vakitte belirlediğiniz ürüne bağlı olarak yüzünüze renk katabilir. Bu ürünleri gün boyu ve yatmadan evvelce de uygulayabilirsiniz.
Dudak balsamlarının en mühim özelliği dudaklarda pullanmanın getirdiği kaşıntı ve çatlaklara rahatlık sağlamasıdır. Hem de bu ürünlerdeki nemlendirici bileşenler, nem kaybını engel olan ve suyu cilde çeken bir kalkan vazifiyeti görerek dudaklarınızı nemli tutar.
Dudaklarınızın ne kadar titiz olduğuna ve dışarıda ne kadar vakit geçirdiğinize bağlı olarak, sizin amacıyla en ideal sıklığın ne olduğuna siz karar verebilirsiniz. Dudaklarınız çok kuruysa, açık hava alerjiniz varsa ya da havanın o günkü hali dudaklarınızı rahatsız ediyorsa nemli kalabilmeleri amacıyla aşağı yukarı her saat başı ya da nemsiz hissetmeye başladığınızda bol miktarda dudak balsamı programınız önerilir. Nemlendirici balsamdan hoşlanmıyorsanız besleyici bir yağ kullanabilir ve arada sırada uygulayabilirsiniz.
Koruyun
Güneş koruması söz hususu olduğunda genellikle yalnızca yüzümüz amacıyla güneş kremi düşünürüz ve pek çok şahıs dudak korumasını unutur. Dudaklarımızın derisi en titiz ortamlardan biri ve kağıt kadar ince olduğundan, onları güneşe maruz bırakırken ekstra tedbir alabilmek mühimdir. Çok yüksek olmasa da en az SPF 15 içeren, krem gibi bir dudak ürünü arayın. Bu sayede dudaklarınızın her türlü güneş hasarından ya da renginin solmasına karşı tamamiyle korunduğuna dair rahat olabilirsiniz.
Dudak maskesi uygulayın
Genellikle gece oluşturulan dudak maskeleri, çatlak dudaklarla uyanmaya veda edip, tatlı ve canlanmış dudaklara merhaba demenin kusursuz bir yolu. Bu ürünler, adından da anlaşılacağı gibi, gece süresince dudak hasarını tamir etmek ve cildi derinlemesine nemlendirmek ve aydınlatmak amacıyla çalışır, böylelikle daha yumUşak ve pürüzsüz dudaklar elde edilir. Dudak maskelerinin en sevilen içerikleri balmumu, shea yağı, hyaluronik asit ve E Vitamini gibi bileşenlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir