Ciltteki Kırışıklıkların Önüne Geçin

  • 29 Mart 2024
  • 15 kez görüntülendi.
Ciltteki Kırışıklıkların Önüne Geçin

Ciltteki Kırışıklıkların Önüne Geçin
Kırışıklık olan bölgelere her gün antioksidan, vitamin, peptit, hyaluronik asit sahibi olan nemlendirici kremler bilhassa kullanılmalıdır. Güneş koruyucu kremleri dört mevsim derli toplu sürmek gerekir. Yüz kaslarımızı ideal egzersizlerle çalıştırıp kırışıklıkların oluşmasını engelleyebiliriz.
Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır
Öncelikli olarak bireyin yüz anatomisi çıkarılır ve bireyin cildindeki kırışıklıklarının ne tür bir tedaviye gereksinimi bulunduğu belirleme edilir. Daha sonra ise belirli oturum Aralıkları ile lüzumlu olan tedavi uygulanır.
Kullanılan tedavi teknikleri ciltteki elastin ve kolajen üretimini artırmaya yönelik programlardır. Canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilt manzarasıne ulaşmak amacıyla sarfedilen tedavi teknikleri olumlu yönde yarar sağlamaktadır,
Uygulanan Kırışıklık Tedavileri Nelerdir
1 Dolgu Uygulamaları
Dolgu maddeleri genelde yüze biçim vermek, yüz hatlarını keskinleştirmek hedefiyle kullanılmaktadır. Keskin yüz hatları yüzün estetik görünmesini ve daha genç görünmesini sağlamaktadır. İlerleyen yaş ile birlikte yüz bölgesinin bilhassa birtakım yerlerinde sarkma ve çökmeler meydana gelmektedir.
Sarkık ve çökük görüntülü olan bölgeler dolgu enjeksiyonu desteklenebilmektedir. Genellikle şakak, yanak ve çene dolgusu genç manzarası en çok destekleyen dolgu programlarından olmaktadır.
Yaşlanma vakitcinde şakak bölgesi hacim kaybetmektedir. Şakaklar aşağıya inerken, bu tesir yüzün üst bölümünü gözle görülür bir biçimde daralma ve kaşların çökmesine sebep olmaktadır.
Şakak dolgusu ile şakaklardaki boş alanlar ve desteksiz alanlar desteklenir böylece çökmüş olan kaş görüntüsünün önüne geçilir ve daha dinç ve genç bir yüz manzarası elde edilir. Yanak ve çene dolgusu prosedürlerinde de desteğini yitirmiş ve sarkmış olan deriye enjeksiyon yaparak sarkmış bölgelerin desteklenmesi ve biçimlenmesi sağlanır.
Bu prosedürlerin yanı sıra burun dolgusu prosedürü de düşük olan burun ucunun kaldırılması prosedüründe ve burun kemerinin giderilmesi prosedüründe kullanılmaktadır. Burun bölgesi de genç manzarade en çok tesire sahip ortamlardan biridir.
Dudak dolgusu ise yaşlanma tesirsi ile incelen dudak bölgesinde sarfedilen tekniklerden biridir. Dolgun ve çarpıcı dudaklar genç ve çekici bir yüz manzarası sağlamaktadır.
Dolgu Uygulamaları Nasıl Uygulanmaktadır?
Dolgu prosedürüne başlamadan evvelce dolgu enjeksiyonu yapılacak olan bölgeler antiseptik solüsyon yardımı ile temizlenmektedir. Daha sonra lokal anestezik krem yardımı ile bireyin acı hassasiyetinin azaltılması sağlanmaktadır.
Kremin tesirsini yükseltmek hedefiyle 15-20 dakika kadar bir vakit beklenilmektedir. Daha sonra dolgu enjeksiyonu yapılacak olan bölgelere ince uçlu iğneler ile dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır.
2 Somon DNA Aşısı
Somon DNA aşı tedavisi, ciltte yenilenme sağlayan, faaliyeti ispatlanmış bir tedavi tekniğidir. Somon DNA aşısı, somon balığından elde edilen polinükleotidlerden oluşmaktadır. Bu polinükleotidler cildin yenilenmesini ve tekrardan oluşturulandırılmasını sağlamaktadır.
Somon DNA aşısı cilt yapısını desteklemekte ve güçlendirmektedir ve cildin nem dengesinin düzenlenmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kollajen ve elastin yapımını uyararak cildin sıkılığını, elastikiyetini ve parlaklığını yükseltmektadır.
Somon DNA aşı tedavisi cildi, güneşin zararlı tesirsine karşı cildi korurken, cilde pürüzsüz, canlı, genç ve sıhhatli bir manzara kazandırmaktadır. Somon DNA aşısı göz etrafı başta olmak üzere bütün yüz, boyun, dekolte yerlerinde uygulanabilmektedir. Somon DNA tedavisi 1 ila 3 hafta Aralıklarla uygulanmakta ve 2-4 oturum sürmektedir.
Somon DNA Aşısı Nasıl Uygulanmaktadır?
Somon DNA tedavisi evvel prosedür yapılacak olan bölge antiseptik solüsyonlar ile temizlenmekte ve sonrasında ise lokal anestezik kremler ile uyuşturulmaktadır.
Kırışıklığa sahip bölgelerdeki ideal noktalara, kullanıma hazır enjektörlerde belirleme edilen somon DNA aşısı, ince uçlu iğneler sayesinde cilde enjekte edilmektedir.
3 Yüz Mezoterapisi
Yüz mezoterapisi prosedürü, cilt gençleştirme tekniklerinde sarfedilen en tesirli tekniklerden biridir. Yüz mezoterapisi prosedürü yüz ve boyun etrafındeki ince çizgilerin giderilmesi ve cildin genel olarak gençliğinin artırılması yararlarını sağlamaktadır. Yaşlanma ile birlikte yüz bölgesinde deformasyonlar meydana gelmektedir.
Bu deformasyonlar destek dokularının azalmasına bağlı olarak kırışıklık, çökme ve sarkmalar olarak kendini gösterebildiği gibi mimiklere bağlı olarakta kırışıklıklar meydana çıkabilmektedir.
Yaş alınması ve bölgesel etkenler sebebiyle yüzde oluşmuş deformasyonların giderilmesi hedefiyle yüz, boyun ve dekolte bölgesine mezoterapi programı yapılmaktadır.
Cildin vitamin ve mineral gereksiniminin karşılanması, bozulmuş kan dolaşımın düzeltilmesi, azalan destek dokuların yerine konulması hedefiyle; en tesirli teknik olarak yüz mezoterapisi programına başvurulmaktadır. Yüz Mezoterapisi prosedürü 2 hafta Aralıklarla 4-8 oturum olarak uygulanmaktadır.
Yüz Mezoterapisi İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?
Yüz mezoterapisi prosedürüne başlanmadan evvelce yüz bölgesi anteseptik solüsyonlar ile temizlenmekte sonrasında lokal anestezik kremler ile uyuşturulmaktadır.
Böylelikle program oluşturulan şahıslar ağrı ya da acı hissetmemektedir. Daha sonra yüz bölgesindeki ideal noktalara, ideal miktarlarda mezoterapi enjeksiyonu enjekte edilmektedir. İşlem 30 dakika kadar sürmektedir.
4 Fraksiyonel Radyofrekans
İlerleyen yaş, mevsimsel faktörler, hava kirliliği, detaylı kozmetik kimyasallar ve zorlu hayat koşullarından olumsuz büyülenen cilt, başka organlardan daha süratli yıpranmaktadır. Sağlıklı ve genç bir manzara kazandırmada sarfedilen lazer programlarında, bilhassa son senelerde fraksiyonel radyofrekans programı ön plana çıkmaktadır.
Cildin yüzeyine tesir etmeden direkt olarak cilt altına tesir eden fraksiyonel radyofrekans prosedürü, cildin parlak, gergin ve sıhhatli olmasını sağlamakta bundan dolayı genç bir manzara kazandırmaktadır.
Radyofrekans programı ilk oturumtan itibaren tesirsi göstermeye başlamakta ve prosedür sonrasında da onarıcı tesirsine devam etmektedir.
En tesirli ameliyatsız yüz germe prosedürlerinden biri olan fraksiyonel radyofrekans programı cildin gereksinimina göre en az 3 en çok 8 oturum olarak uygulanmaktadır.
Fraksiyonel Radyofrekans İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?
Fraksiyonel Radyofrekans programı evvel yüz bölgesi antiseptik solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonra lokal anestezik kremler ile uyuşturulan cilde fraksiyonel radyofrekans prosedürü uygulanmaktadır.
Fraksiyonel radyofrekans prosedürü lazerli bir aygıt sayesinde uygulanmaktadır. Fraksiyonel radyofrekans aygıtı ile cilt yüzeyinde epidermis tabakasına zarar verilmeden hasar oluşturulur.
Kontrollü olarak zarara uğratılan ve uyarılan cilt kendini yeniler ve onarır böylece kırışıklık manzarasınde azalmalar sağlanır. Yaklaşık 25-30 dakika vakitn bu prosedürün neticesinde yüz bölgesinde kızarıklar meydana gelmektedir. Fakat bu kızarıklar geçici olmakla birlikte ciddi bir sorun değildir. İşlemin uygulandığı gün günlük hayata dönülebilmektedir.
5 Örümcek Ağı Tedavisi
Örümcek ağı tedavisi en tesirli ve en süratli netice gösteren ameliyatsız yüz germe prosedürlerinden biridir. Örümcek ağı programı, medikal iplerin kırışıklıkların meydana geldiği bölgelere hafif hareketlerle yerleştirilmesiyle yüzün gerdirilmesi esasına dayanmaktadır.
Yüze yerleştirilen medikal ipler kendi kendine vakitle erime özelliğine sahiptir. Örümcek ağı cilt yenileme tedavisi bütün yüz, boyun ve dekolte yerlerinde uygulanabilmektedir. Tedavi sonrasında ciltte kırışıklıklarda gözle görülür azalama yaşanır ve cilt parlak, canlı, sıhhatli ve genç bir manzarae kavuşur.
Bugünküde cerrahi programlardan ziyade daha basit uygulanabilir ameliyatsız teknikler tercih edilmektedir. Bugünkü teknolojileri ile cerrahi tekniklere başvurulmadan da gerektiğince tesirli neticelere varılabilmektedir.
Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanmaktadır
Örümcek ağı tedavisi evveli cilt antiseptik solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonra anestezik kremler ile program bölgesinin uyuşturulması sağlanarak bireyin duyacağı ağrı ve acı hassasiyeti ortadan kaldırılmaktadır.
İşlem bölgesindeki sarkmanın türüne göre seçilen ipler germe tekniği ile cilt altına yerleştirilmektedir. İşlem 30 dakika kadar sürmektedir ve prosedür sonrasında yüzde iz kalmamaktadır. İşlem tek seferlik bir prosedür olup kalıcılığı ise 2 ila 3 sene olabilmektedir. İşlem sonrasında şahıslar günlük ömürlerine dönebilmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ