Kenar Dantelli Üçgen Şal Modeli

  • 17 Aralık 2020
  • 2.349 kez görüntülendi.
Kenar Dantelli Üçgen Şal Modeli

Kenar Dantelli Üçgen Şal Modeli
Uzun vakittir izleyicilerimden gelen heves üstüne çeyizlik üçgen şal modeli hazırladım. Çeyizlik olmasının sebebi ise 3 ebatlı olmasıdır. Angora iplerle hazırlandığı vakit her bireyin beğeneceği kadar hoş bir model oluyor.
Gösterişli şal modeli arıyorsanız bu modeli kesinlikle incelemenizi öneririm. Şal modelinin gösterişli olması gözünüzü korkutmasın yapması basit bir model.
Önce üçgenin alt kısmından başlıyoruz. 5 zincir çekip bir halka yapın. 3 zincir çekip halkanın içersinde bir adet çift tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı halkaya 2 tırabzan daha yapın.
Araya 2 zincir çekip iki tırabzan daha yapın. 3 adet delik oluşturmuş olacaksınız. 4 zincir çekip örgüyü çevirin. İlk deliğe 2 tırabzan yapıp 2 zincir çekin ve aynı deliğe iki tırabzan daha yapın.
3 zincir çekip ileri deliğe bir tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı deliğe bir tırabzan daha yapın. 3 zincir çekip son deliğe 2 tırabzan 2 zincir 2 tırabzan yaparak kıyı bölümünü yapın.
Örgüyü çevirip 4 zincir çekin ve ilk deliğe kıyı bölümünü yapın. 3 zincir çekip ortadaki deliğe 10 adet tırabzan doldurun. 3 zincir çekip kıyı bölümünü yapın. 4 zincir çekip örgüyü çevirin.
Önce kıyı bölümünü yapın yapın sonra 3 zincir çekip 10 adet olan tırabzanların üstüne yeni tırabzanlar yapın. Bu tırabzanların üstüne 3 zincir çekerek pipirik yapın. 3 zincir çekip kıyı bölümünü yapın.
Böylece ilk motifi yapmış olacaksınız. Sonraki sırada ilk motifin iki yanına ikinci motifin deliklerini hazırlayın. Her defasında bir motif artırarak devam edin. En son olarak kıyı danteli amacıyla modelin benzerini uygulayarak etrafını dolaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ