Derya Baykal Örgü Modelleri

Erkek Çocuk Yeleği Yapılışı

Erkek Çocuk Yeleği Yapılışı

Erkek Çocuk Yeleği Yapılışı,
Erkek çocuklarına her türlü örgü modeli bulmak zahmetlidir demi hanımlar. Onlara bir şey işlemek isterken model seçiminde gerektiğince zorlanırız. Ama elimizden geldiği kadarı illede onlara pek görülmemiş şık modeller örmek isteriz değil mi ? Evet dediğinizi duyar gibiyim. İşte bugün tamda hem beğeneceğiniz hemde ilginizi ve etrafınızdaki bir çok bireyin beğenisini kazanacak bir erkek çocuk yelek modeli ile karşınızdayım hanımlar. İsterseniz derhal yeleğimizin anlatımına geçelim.
İlk olarak örgümüzün ön parçalarından işlemeye başlayalım. İlk olarak 40 adet ilmek ile işlemeye başlıyoruz ön parçamızı. İki ters iki düz olarak bel lastiğini örüyoruz hanımlar. 8 cm lastik yaptıktan sonra haroşa ve baston örgümüze geçiyoruz. 10 sıra bu tarz örgümüzü yapmaya devam ediyoruz. Yaka bölümünü 10 sıradan sonra bir ilmek ile kesmeye başlıyoruz.
14 sıra kesim prosedürü yaptıktan sonra koltuk altından tek seferde 8 ilmek kesiyoruz. Omuz bölümünü düz olarak işliyoruz. Sağ ve sol parçaları aynı formda işliyoruz bayanlar. Arka parçaya gelince 80 ilmek ile işlemeye başlıyoruz. Yine derhal lastik örmeye başlıyoruz. 8 cm lastik ördükten sonra haroşa ve baston örgülere geçiyoruz. Buranın haroşalarını ise 3 adet baston yapıyoruz. Kol bölümünü da her iki kenardan 8 ilmek kol kesimi yapıyoruz hanımlar. Son olarak kol bölümünüda yaptıktan sonra omuz bölümünü örüyoruz ve tek seferde örgümüzü kesiyoruz hanımlar.
İşlenilip biten üç parçayı dikiyoruz. Düğmelerini de diktikten sonra örgümüzü kullanım adımına getiriyoruz. İşleyecek olan bayan arkadaşlarımıza basit gelsin diyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ