Papatyalı Hırka Yapımı

  • 24 Haziran 2021
  • 2.304 kez görüntülendi.
Papatyalı Hırka Yapımı

Papatyalı Hırka Yapımı
Son günler de bilhassa gençlerin jean pantolon ve esofman üstüne renk renk giydikleri moda hırkayı bugün hem ucuz maliyete hem de basit bir şekilde öreceğiz.
Bizim ordugumuz model çok kalın olmayacak ama normal hurmalara göre gerektiğince kalın oluyor. Biz 6 numara sise ideal yünlü ip tercih etti 36 ile 49 gövde arası 5 ip gitmiştir.
Normalde crop hırkada sarfedilen ipler 50 ile 80 lira adet fiyatları bulunmaktadır ve en az 10 ip girmektedir. Bu hem ağır hemde maliyeti arttırmaktadır.
Bu modeli arkasını 60 ilmek düz bir şekilde engel olur 30 ilmek düz ve kollar 30 ilmek ile başlanıp her sırada artırarak 50 ölmeye kadar artırılmaktadır.
Hırka modeli yapımı amacıyla arka ve ön parçalar olmak üzere 3 parça yapılmış. Arka kısımdan başlanmış evvelce lastik örgüsü yapılmış ve üstüne model kurulmuş. Burada oluşturulan haroşa modeli biraz farklı. Bu amaçla modelin yapımına ilgi edin. Hırkanın kol kısımlarında ise düşük kol modeli yapılmış. Videoda verdiği anlatımı takip ederseniz kısa sürede bu hırka modelini yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ