Dumanlı Göz Makyaj Nasıl Yapılır

  • 11 Haziran 2024
  • 31 kez görüntülendi.
Dumanlı Göz Makyaj Nasıl Yapılır

Dumanlı Göz Makyaj Nasıl Yapılır
Güzel görünmek her bayanın isteği, makyaj da bireyi güzelleştiren daha iyi bir görüntüye kavuşturan işlemin adı, tarihte makyaj ne vakit meydana çıkmış bilinmez ama, bugünümüzde bir çok kadın bütün makyaj tekniklerini öğrenerek iyi bir görüntüye kavuşmak istiyor. Dudaklardaki rujun tonu, fondötenin ayarının iyi tutturulması göz kenarı makyajı vs. vs. gibi makyaj teknikleri bir çok kadını daha güzel bir görüntüye kavuşturmaya yetiriyor. Bu yazımızın bünyesinde dumanlı göz makyajı nasıl yapılır ve güzel görünmek amacıyla dumanlı göz makyajının şahsa nasıl bir katkısı olur konularını inceleyelim.
Harika bir göz makyajı her vakit iyi bir makyaj demektir. Bütün yüzü meydana çıkartmaya yarayan gözler, makyajı iyi yapıldığında meydana iyi bir görüntü çıkar. Tabii göz makyajı yapar iken başka makyaj renkleri de göz makyajına ideal olarak seçilirse. Saç rengi de yüz makyajına ideal olarak seçilmelidir. Örneğin kızıl bir saç rengine çok uçuk kaçık renklerden meydana gelen bir yüz makyajı tercih edilmemelidir.
Göz Kalemi
Göz kalemi göz makyajının olmazsa olmazlarındandır. Ancak makyaj yapar iken göz kaleminin seçimi kesinlikle makyaj renklerine ideal olarak seçilmelidir. Kalem, üst göz kapağına ya da göz kısmının iç kısmına çekilmelidir.
Parlak renklerde makyaj yapan şahıslar dumanlı göz makyajını muhakkak seçmemelidir. Donuk renkte yüz makyajının tamamlayıcısı olan dumanlı göz makyajı genelde koyu renk saçlarla daha bütün olarak kullanılabilir.
Sadece Alt Kirpikler Boyanmalı
Rimel her vakit elimize alıp bütün kirpiklerimizi boyamak istediğimiz bir makyaj malzemesi. Ancak dumanlı bir göz makyajı gerçekleştirme istiyorsak yalnızca kirpiklerimizin alt kısmına rimel sürmeli üst kirpikler çok sönük ise bir oran sürmeli şayet iyi bir görüntü de ise üst kirpiklere muhakkak rimel sürmemeliyiz.
Yuvarlak Yüzler İçin Seçenekler
Her vakit yuvarlak yüzlerde göz makyajı gerçekleştirme daha basitdır. Çünkü göz etrafı daha açık oyuntusu çok bulunmayan gözlere sahiptirler yuvarlak yüzlü şahıslar. Yuvarlak yüzlerde makyajın başlangıç noktası her vakit gözler olmalıdır. Gözler tam bir zarafetle makyaja tabi tutulduktan sonra yüz makyajına ve ruja geçilebilir.
Dumanlı Göz Makyajı Far Setleri
Daha basit makyaj gerçekleştirme isteyen bayanlar amacıyla hazırlanmış dumanlı göz makyajı far setleri piyasada nerdeyse her markada bulunabilmektedir. Bu setlerin içersinde her renkten değişik kutular içersinde dumanlı göz makyajı yapabilmek amacıyla renk seçenekleri bulunmaktadır. Renklerde karar vermek amacıyla bireyin ten rengini iyi tanıması önemlidir.
Örneğin açık tenli olan birisi koyu renkleri kullanmamalıdır. Çünkü koyu renkler hem cilt rengini daha parlak ve baskın gösterecek hem de cilt renginde bir zıtlık oluşacaktır. Görüntüyü iyi yakalamak isteyen esmer bayanlar bir oran açık tonlarda göz makyajını dumanlı bir şekilde yapabilir. Görüntüyü iyi yakalamak amacıyla her vakit birkaç ton Aralıklı süreçlerde denenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ