Akne Egzama Güneş Lekeleri İçin Doğal İksir

  • 05 Haziran 2024
  • 51 kez görüntülendi.
Akne Egzama Güneş Lekeleri İçin Doğal İksir

Akne Egzama Güneş Lekeleri İçin Doğal İksir
Cilt temizliğinde sarfedilen bir numaralı ürünlerden biri de sirkedir. Genellikle yaz ayları yaklaşırken cilt lekelerinden kurtulmak isteyen pek çok şahıs sirkeyi tercih ediyor. Adeta bir iksir vazifiyeti üstlenen sirke, çoğu cilt sorununa iyileştirici etkiler verebiliyor.
Son senelerde çoğu bireyin denediği ve memnun kaldığı sirkenin kozmetik ürünlerden daha etkili özelliklere sahip bulunduğu belirtiliyor. İşte bakım gerçeklştirmeyi seven kadınların cilt lekelerine çözüm olacak sirke tüyosu.
Cildimizin natural pH srandardı hafif asidiktir. Bu asidik yüzey yardımıyla çoğu bakteri ve mikrop cilde zarar veremez. Elma sirkesi de asidik yapısı yardımıyla bu dengeyi korumaya yardımcı olur. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, yüzünüzü elma sirkesi ve su karışımıyla yıkayabilirsiniz. Yağ dengesini güvenliğini sağlamak daha kolay bir duruma gelecektir.
Bakteri karşıtı özellikleri yardımıyla akne oluşumunu engelleyebilir. Elma sirkesini bir tonik olarak kullanarak yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bu yöntem, gözeneklerin açılmasını sağlar. Düzenli kullandığınızda sivilce problemlerinin önüne geçilir.
Genellikle güneş namacıylaiyle ciltte meydana gelen lekeler ve renk eşitsizlikleri çoğu bireyi rahatsız edebilir. Suyla seyrelterek kullanmanız gereken elma sirkesi, cilt tonunda meydana gelen düzensiz görüntüyü vakitle ortadan kaldırabilir.
İleri civar cilt rahatsızlıklarını natural yollarla önlemek istiyorsanız elma sirkesinden faydalanmayı deneyin. Elma sirkesini suyla karıştırıp bir pamuk yardımıyla tahriş olmuş bölgeye programlamayı deneyin. Hem de sinek ısırığından sonra meydana gelen yanma hissini de hafifletebilir.
Lekeleri yok etmek amacıyla bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Ardından bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Elma sirkesini yalın şekilde kullanmak cildinizde tahriş sorunlarına namacıyla olabilir. Bu amaçla suyla seyreltin ya da buhar yöntemini deneyin.
Düzenli kullandığınızda elma sirkesinin cildi sıkılaştırdığını ve gözenekleri temizlediğini fark edebilirsiniz. Biriken yağ ve kirleri çözüp cildin daha temiz olmasını sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ