Etkili Makyaj Yöntemler Nasıl Yapılır

  • 04 Mart 2024
  • 35 kez görüntülendi.
Etkili Makyaj Yöntemler Nasıl Yapılır

Etkili Makyaj Yöntemler Nasıl Yapılır
Merhaba bugünde sitemizde en güzel makyaj nasıl yapılır,
Her geride bıraktığımız gün değişik teknikler ve değişik mamüller ile karşımıza çıkan makyajı, çoğumuz gün içersinde yapmadan dışarı çıkmıyoruz. Hiç makyaj yapmıyorum diyenler bile dışarı çıkarken en azından bir rimel ya da göz altı kapatıcısı uyguluyor. Esasında her bireyin çok sevdiği ve ufak dokunuşlar ile kendini çok iyi hissettiği makyaj programı kendi içersinde çoğu trende sahip. Havaların ısınmasıyla çok çok kullanılmaya başlayan renkli eyeliner ile makyaj markaları her gün yeni mamüllerini pazara sürüyor.
Cilt Makyajı: Doğru fondöten seçin! Mağaza ışıkları her vakit yanıltır olasıysa dışarıda denetimini sağlayın. Fondöten uygularken makyaj süngeri ile iyice dağıtın.
Aydınlatıcı: Cildin kendi ışıltısını dışarı yansıtan görüntüsü efekti ile hepimizin kalbine taht kurdular. Simli olmaması en mühim kural! Marka önerilerim ise The Balm Mary Lou aydınlatıcı, Becca ve NYX en natural duran aydınlatıcı mamüllerine sahip. Hepside sıkılaştırılmış toz mamüllerdir. Ciltte göstermek istediğimiz bölgeler amacıyla kullanmalısınız. Burun ucu,dudak üstü,elmacık kemikleri gibi bölgelerde kullanırsanız doğru teknik ile natural bir görüntü elde edebilirsiniz.
Allık: Açık tenli iseniz çok koyu allıklardan uzak durun! Koyu tenli iseniz açık renk allıklar görünmeyecektir. Kesik uçlu fırçalar ya da biraz daha geniş fırçalar hem programlamayı basit duruma getirip daha natural duracaktır. Allık programı sonsuzluk işareti yapar gibi saç diplerine doğru sürmelisiniz. Yüz tipinize göre değişim gösterecektir. Aşırı kullanmaktan kaçın ve az alıp uygulayın.
Bronzer: Yüzümüzü daha ince göstermek amacıyla kullandığımız toz/sıvı mamülleri kullanırken ilgi etmemiz ve bilmemiz gereken püf noktalar var. Öncelik ile kendinize sorun! Yanağınızı,burnunuzu ya da alnınızı mı küçültmek istiyoruz. Doğru program yapabilmek ise üründen az alarak hafif hafif programmız gerekiyor. Bronzer ciltte göstermek istemediğimiz bölgeyi gölgede gibi göstermektir. Amacına ideal bulunduğu prosese abartılı olmayacak ve daha natural bir görüntü elde edebilirsiniz.
MAKYAJ NASIL YAPILIR DOĞRU MAKYAJ TEKNİKLERİ
Far: Tek renk far kullansanız bile dağıtın! Sünger aplikatör ya da fırça ile uyguladığınız şekilde bırakmayın! Göz kapağının katlanma bölgesine doğru dağıtın. Daha güzel bir görüntü elde edeceksiniz. Doğal olmasını istiyorsanız toprak renklerini deneyebilirsiniz.
Kaş: Yüzde en mühim vurucu nokta kaşlardır! Kaşlarınızı doldurarak da natural bir görüntü elde edebilirsiniz. Püf noktası üründen az kullanarak tarayıp yine doldurmaya devam etmelisiniz. İstediğiniz görüntüye gelene kadar devam ederseniz natural görüntü elde edeceksiniz. Aynaya çok yakından değil biraz karşıdan bakarak doldurma prosedürü yaparsanız eksiklikleri görebilirsiniz.
Maskara: Kirpik yapınıza ve dilediğiniz özelliğe sahip maskarayı aldıktan sonra kirpik diplerinden zig zag hareketler ile dipten uca doğru çekmek! Her katta naturallıktan uzaklaştığınızı unutmayın. Uygulamayı ne kadar çok yaparsanız kirpikleriniz yapışıp kalın duruma gelecektir.
Dudak Kalemi: Dudak kaleminiz kullanacağınız ruja ideal renklerde bulunduğunda mükemmel dudaklara sahip olmanızı sağlar. Dudakları daha dolgun göstermek amacıyla gözaltı kapatıcısı ile dudağınıza program yapın. Dudak çizgisi daha belli olacaktır. Dudak çizgisinin hafif üzerinden geçmelisiniz. Koyu renkler proseseksiniz programdan sonra dudak kenarları ile ilgili bir şekilde pudra/gözaltı kapatıcısı ince çizgi şeklinde geçin. Dudak etrafınız daha aydınlık, rujunuz daha düzgün uygulanmış görüntü elde edeceksiniz.
Makyajda teknikler ve püf noktalarımız henüz bu kadardı şayet merak ettikleriniz ve dilediğiniz yazılar varsa benimle yorum evresinde paylaşmayı unutmayın.
Başka yazılarda görüşmek üzere hoşçakalın,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ