İçeriğe geç

Bakımlı Görünmenin Püf Noktaları Nelerdir

Bakimli Gorunmenin Puf Noktalari Nelerdir

Bakımlı Görünmenin Püf Noktaları Nelerdir
Cildinizi temiz tutun. Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak amacıyla ilk ismim temizlik.
Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Kuru bir ciltle bakımlı ve güzel görünmek her vakit zordur.
Peeling şart.
Kirpiklerinize ve kaşınıza özen gösterin.
Saçınız makyajınızdır.
Bakımlı görünmek kendi elimizde olan ve bizi natural halimizle de güzel gösterecek kompozisyonlardan biridir.
Birçok şahıs bunun zAhmetli ve uğraş gerektiren bir iş olduğunu düşünür; halbuki bakımlı görünmenin en etkili ve kolay tekniği şahsi temizlikten geçer. Bu da gerçekte bir ekstra çaba gerektiren bir şey değil şahsi ihtiyaçtır. Peki, kolay ama etkili olan çözümler nelerdir? Hangi prosedürler bize daha bakımlı daha ışıl ışıl bir görüntü katar?
Pürüzsüz Cilt
Aslına bakarsanız cilt bakımı başlı başına ayrı bir husus olarak ele alınabilir, fakat en kolay şekilde anlatacak olursak; peeling, nemlendirici ve serum pürüzsüz bir cilde sahip olabilmenin ilk aşaması olabilir. Evet, bu üçlü cilt bakımı amacıyla kolay ve etkili yöntemlerdir. Tabii başka faktörleri de unutmamak gerekli. Sürekli kalın yapılı kapatıcılar kullanıp makyajınızı silmeden, düzensiz uyuyup sağlıksız besleniyorsanız şayet hiçbir bakım ürünü cildinizi kurtaramaz.
El ve Ayak Bakımı
Eller sıksık göz önünde olan ve bakımlı bir görüntü amacıyla en mühim ayrıntılardan biridir. Yine nemlendirici kullanarak ellerde de daha yumUşak ve temiz bir görüntü elde edilebilir. Aynı şekilde tırnaklarınızın da kuvvetli olması amacıyla neme gereksinimi vardır. Kişisel tercih olarak protez tırnaklar da çok daha şık ve estetik bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olabilir.
Ayaklara istikbal olursak, çoğumuzun unuttuğu fakat havalar ısındıkça bakımının ne derece mühim olduğunun meydana çıktığı bölgemizdir. Düzenli pedikür ve ponza taşıyla evde gerçekleştireceğiniz masaj ile nasırsız ve temiz ayak görüntüsüne sahip olabilirsiniz.
Kalıcı Makyaj
Hepimiz kendimize özen gösterdiğimiz sürelerde bakımlı görünebiliriz fakat günlük yaşamın içersinde buna süre ayıramadığımız amacıyla bakımlı manzara istikrarını koruyamamaktayız. İşte burada kalıcı makyaj gibi konforunuzu çok arttıracak ve sizi her daim bakımlı gösterebilecek bir program var. Genellikle vakitınız kısıtlıyken kalıcı makyaj sizin kurtarıcınız olacaktır.
Sağlıklı Beslenme ve Spor
Evet tekrar geldik her bireyin yapmakta zorlandığı ve kaçış yolları aradığı kısma. Bakımlı görünmek ayrıntılardan meydana gelir dedik fakat asli görüntüyü iyi tutmadığımız prosese yapacağımız hiçbir ayrıntı farklılıklar netice vermeyecektir. Çünkü düzensiz ve sağlıksız bir hayatın sizden götürdüklerini hiçbir kozmetik ürün ve prosedür size geri kazandıramayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir