Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir Ve Nasıl Artar

  • 11 Nisan 2024
  • 309 kez görüntülendi.
Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir Ve Nasıl Artar

Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir Ve Nasıl Artar
Emzirdiğiniz dönemde günde 3 lt su, kayısı, armut ve ayva kompostosu, rezene çayı kullanımları süt üretiminizi destekleyebilir. Hatta balık yağı da anne sütünü arttırma husussu ile ilgili başarılı diyebiliriz. Emziren annelerin omega 3 sahibi olan balıklardan yemesi, bebeğimizin beyin gelişimini destekler.
Bebekler doğduklarından itibaren ilk 6 ay yalnızca anne sütü ile beslenmelidir. Bugünkü tıp otoritelerinin tamamı bu hususta hemfikir. Peki ama anne sütü yetersizse ne yapabiliriz? Anne sütünü arttırmanın yolları varmı? Sizler amacıyla bu hususta en çok verdiği tavsiyeleri bir araya getirmeye çalıştık. Umarız yardımı olur.
Anne Sütü Nasıl Artar?
1- Anne sütünün yükselmesi amacıyla ilk olarak annenin sağlıklı, huzurlu ve mutlu olması gerekir. Rahat etmesi gerekir.
2- Günlük sıvı kullanımına özen göstermeli ve bilhassa fazlasıyla rezene çayı tüketmesi gerekmektedir. Yapılan birtakım incelemeler işaret ediyor ki tüketilmesi tavsiye edilen rezene çayının anne sütünde orantılı miktarda artışı belirleme edilmiştir. Hemen kısaca rezene çayı nasıl yapılır ona değinelim;
Anne Sütünü Artıcı Rezene Çayı Nasıl Yapılır?
Rezene; Fosfor, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve bol miktarda A ve C vitaminlerinden zengindir. 1 su bardağı suyu cezvede kaynatıp, içerisine 2 çay kaşığı rezene otu ek ederek 10 dakika demlendirilir. Süzgeç ile fincana süzerek içebilirsiniz. İsterseniz 1 çay kaşığı bal ek ederek tatlandırabilirsiniz. Emziren anneler günde 4-5 fincan rezene içerek sütünü arttırabilir ve bebeğin gaz sorunlarının de giderilmesini sağlar.
3- Hem de protein çoğunluklu beslenme anne sütünün hem miktarı hemde niteliğini artırır.
4- Bir diğer husus ise bebeklere anne sütünün emzirme yolu ile verilmesidir. Bebeklerin anneden emdiği her süt göğüste uyarıcı sinyaller göndererek sütün miktarı ile sinirlerde tesir yapmaktadır. Buda bedenin proteinleri anne sütüne çevrilmesine katkıda bulunur. Göğüsler ne kadar boşalırsa anne sütü de o kadar artar.
Bu hususta verilecek onlarca tavsiye olmasına karşın biz en çok tavsiye edilen hususlardan hususşmak istedik. Sağlıcakla kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ