Aloe Vera Bitkisinden Bilimsel Faydalari Nelerdir

  • 21 Mayıs 2024
  • 64 kez görüntülendi.
Aloe Vera Bitkisinden Bilimsel Faydalari Nelerdir

Aloe Vera Bitkisinden Bilimsel Faydalari Nelerdir
Aloe vera, aloe bitkilerinin yapraklarından elde edilen jeldir. İnsanlar binlerce senedir cildi tedavi etmek ve yumuşatmak amacıyla bu bitkiyi kullandılar. Aloe ilaveten kabızlık ve cilt bozuklukları da dahil olmak üzere çoğu hastalığın tedavisinde de kullanılmakta.
Aloe vera suyu gıdalarla doludur. Vücudumuz amacıyla lüzumlu vitamin ve mineralleri içerir. C, A ve E vitamini, folik asit, kalsiyum, protein, magnezyum, lif, şeker, yağ, karbonhidrat içerir.
Aloe verayı sahibi olan rastgele bir gıda yoktur, bu amaçla yalnızca takviye ya da jel şeklinde alınması gerekir.
Aloe vera belli alanlarda çok sık kullanılmakta.
aloe vera gel in bowl with on wooden table
Bunlradan bazıları; sedef hastalığı, saç da meydana gelen kepek, ufak yanıkların tedavisinde ,radyasyondan büyülenen cilt üzerinde, uçuklarda, akne ve sivilce de, kanda ki kan şekerini düşürmede, akciğer rahatsızlıklarında, gözde ki kızarıklık ve yaralanmalarda, irili ufaklı kesiklerde, cilt kuruluğunda ve daha bir çok alanda kullanılmaya devam etmekte.
Green aloe vera leaf and fresh gel in spoon on wooden table. Natural and organic plant for herbal medicine and beauty.
Ayrıca ağızdan alınan lateks sahibi olan aloe suyunun kuvvetli bir müshil olduğuna dair kuvvetli ispatlar vardır. Aslında, aloe suyu bir vakitler reçetesiz satılan kabızlık ilaçlarının bünyesinde bulunmaktaydı . Günümüzde ise yağ, şampuan, cilt bakım kremleri, el ve beden losyonlarında, toniklerde kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ