Yazlık Bluz Nasıl Örülür

  • 25 Haziran 2021
  • 1.707 kez görüntülendi.
Yazlık Bluz Nasıl Örülür

Yazlık Bluz Nasıl Örülür
Bugün sizlere görünce çok beğendiğim ve sizin de beğeneceğini düşündüğüm harika, yazlık kullanılabilecek bir bluz modelinin yapımını göstermek istiyorum. Tığ işi yazlık örgü bluz modeli hırka şeklinde tasarlamış ama bluz olarak kullanılabilecek çok şık bir model. Bu bluzun ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Yaz aylarında kolaylıkla kullanabileceğiniz örgü işinden yapılmış kıyafetleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size bir bluz modeli göstereceğim. Daha öne de sizlere hem mevsimlik olarak kullanılabilecek hem de yazın kullanılabilecek değişik modeller göstermiştim. Örgü işini her daim yapıp kullanmayı seviyorsanız bu örneklere göz atmalısınız. Bunun dışında bu bluz modeli genç kızların seveceği tarzda olmuş.
Yazlık örgü bluz modeli yapımı amacıyla burada . Burada pembe ile yapılmış olsa da dilerseniz değişik renkleri de kullanabilirsiniz.
Bluz yapımı amacıyla evvelce gövde alanı yapılmış. Bunun amacıyla uzun bir zincir çekilip bel ölçüsü alınmış. Daha sonra üstüne tırabzanlar yapılmış. Bir sıra tırabzan yapılmış bir sıra da kafes örgü yapılmış. Bu şekilde model devam etmiş. Belirli bir sıra örüldükten sonra ise V şeklinde olan yaka alanı ve kol detayları yapılmış. En son ise düğme kısımları yapılarak bluz modeli yapımı tamamlanmış.
Tığ işi yazlık örgü bluz modeli yapımı amacıyla alttaki, videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ