En Kolay Bebek Patiği Yapılışı

  • 02 Temmuz 2019
  • 2.000 kez görüntülendi.
En Kolay Bebek Patiği Yapılışı

En Kolay Bebek Patiği Yapılışı
İki şiş ile yeni doğan bebek patiği yapımı ile 0-6 ay arası bebekler amacıyla çok şık ve sıcak patikler hazırlayabilirsiniz. Bu örgü bebek patiği modelleri amacıyla tek renk kullanabilir ya da iki renk ile daha sevimli bir dizayn meydana çıkarabilirsiniz.

Patik amacıyla ilk olarak şişe 24 ilmek atın. Toplam 15 diş haroşa imkan kadar yani 30 sıra bütün ilmekleri ters ya da düz olarak örün. 15 diş haroşadan sonra ikinci renk ipi bağlayın. İkinci renk ip ile 14 ilmeği örüp geri gelin. Daha sonra ana renge geçip bütün ilmekleri örerek gidip gelin. Bu şekilde toplam 9 adet renkli haroşa dişi imkan kadar aynı işleme devam edin. Daha sonra tekrar ana renk ile 15 diş haroşa örerek patik parçasını bitirin.

Patiğin bilek evresinde ön doğrultuda ufak bir boşluk bırakılması gerekli. Bu prosedürü renkli haroşa dişlerini yapar iken beşinci sırada ilmek keserek ardından tekrar ilmekleri tamamlayarak yapabilirsiniz. Parçayı tamamladıktan sonra yalnızca patiğin arka alanı ve taban bölümünü dikmeniz yeterli olacaktır.

Eğer tek renk örmek dilerseniz tekrar aynı işlemleri aynı renk ip ile yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ