Tomurcuk Gül Örgü Modeli Yapılışı

  • 25 Mart 2021
  • 1.484 kez görüntülendi.
Tomurcuk Gül Örgü Modeli Yapılışı

Tomurcuk Gül Örgü Modeli Yapılışı
Farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz yeni modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış tomurcuk gül örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış yeni ve değişik örgü modellerinin yapımlarını sizlere göstermeye devam ediyorum. Sitemizde yer alan numune modellere göz atarsanız gerçekleştirme dilediğiniz örgü işine göre yeni bir model belirleyebilirsiniz. Her bir numune modelin yapım adımı ve bütün detayları videolar ortamında açıklandığı amacıyla zorluk çekmeden model yapımını öğrenebilirsiniz.
Tığ işi tomurcuk gül örgü modeli kolay tığ işi teknikleri ile oluşturulan çok şık bir model. Bu model ile battaniyeler yapabilirsiniz. Lif yapımında bu modeli kullanabilirsiniz. Farklı özellikte örgü ipleri ve renkleri kullanarak modelin görünümünü değiştirebilirsiniz. Burada model yapımı amacıyla iki renk örgü ipi kullanılmış. Dilerseniz tek renk ipler ile de bu modeli yapabilirsiniz.
Model yapımı amacıyla ilk olarak zincir çekilmiş. Üzerine tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada model yapımında kolay tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu örneği yapabilir. Burada numune bir anlatım yapıldığı amacıyla ufak bir model üstünde numune anlatım yapılmış. Siz gerçekleştirme dilediğiniz örgü işine göre zincir ölçünüzü alıp başlayabilirsiniz.
Tomurcuk gül örgü modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip ederek yapabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ