Tığ İşi Yarım Ay Şal Nasıl Yapılır

  • 05 Haziran 2022
  • 1.217 kez görüntülendi.
Tığ İşi Yarım Ay Şal Nasıl Yapılır

Tığ İşi Yarım Ay Şal Nasıl Yapılır
Şal modelleri amacıyla sizlere yeni misaller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış olan gerektiğince şık ve gösterişli bir tığ işi yarım ay şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu şal modelinin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Sizlere hem çeyizlik yapabileceğiniz hem de günlük kullanım amacıyla yapabileceğiniz şal modelleri amacıyla yeni misaller bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere çeyizlik değil de günlük tüketimi ideal ama bence ideal renkli ipler seçildiğinde çeyizler içerisine de eklenebilecek hem de gelinlik üstüne de olabilecek bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Son vakitlerde gerektiğince tanınmış olan bu şal modelini sizlerde videolu anlatımı takip ederek yapabilirsiniz.
Yarım ay şal modeli yapımı amacıyla burada Alize Angora Gold ombre batik ip kullanılmış. Bu ip renk geçişleri olan bir ip. Tek rengin tonlarıyla oluşturulan bu şal modelinde evvelce açık renk kullanılmış ve açıktan koyuya doğru gidilmiş. Bu şekilde şal modelinin manzarası daha güzel olmuş tığ olarak ise üç buçuk numAralık tığ kullanılmış.
Şal modeli yapımına orta kısmından başlanıyor. Burada yalnızca tırabzanlar yapılıyor. Her sırada oluşturulan arttırma ile yuvarlak bir şekilde ilerleyerek bir üçgen oluşturulurken üçgenlerin iki ucu uzun bir şekilde bırakılıyor. Bu sayede normal şal büyüklüğünden daha büyük bir şal modeli elde ediliyor. Videoda şalın yapımına dair bütün detaylar verildiği amacıyla bu şal modelini kısa sürede yapıp kullanıma hazır duruma getirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ