Sıradışı Bir Şal Modeli Yapılışı

  • 06 Nisan 2022
  • 1.661 kez görüntülendi.
Sıradışı Bir Şal Modeli Yapılışı

Sıradışı Bir Şal Modeli Yapılışı
Uzun vakittir şal modeli paylaşmadığımı fark ettim. İçinizi ısıtacak üçgen şal modeli ile geldim. Çeyiz amacıyla şal modeli arayanların kesinlikle araştırması gereken bir model.
Alize simli şal ipi kullanılarak örülen bir üçgen şal modeli. Genelde üçgen şal modelleri en alt bölümden başlanıp yukarıya doğru genişletilerek örülürken bu model üst geniş bölümden başlanıp aşağı doğru örülüyor. İlk olarak zincir çekip bir adet halka yapın. Sonra zincir çekip halkanın amacıylae 3 adet tırabzan yapın.
Arada zincir çekip yine aynı yere 4 adet tırabzan yapın. Arada zincir çekip 4 adet tırabzan yapın. Bu şekilde aralarda zincir çekerek 4 defa tırabzanları yinelayın. Sonra zincir çekip örgüyü çevirin. Örgünün iki kıyı su taşı modeli ile devam edecek.
Su taşı modeli ise ilk boşluğa girip buraya 3 adet tırabzan yapıp araya zincir çekip aynı yere 3 adet tırabzan yaparak örülüyor. Kenar kısmını yaptıktan sonra zincir çekip tam ortadaki boşluğa 3 tırabzan yapın. Arada zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yapın. Arada zincir çekip son boşluğa su taşı modeli koyun.
Zincir çekip örgüyü çevirin ve ilk boşluğa su taşı modelini yapın. Sonraki boşluğa 5 adet dolgu yapacaksınız. Her dolgunun üstüne zincir çekip yine batın ve tepelerine tomurcuk yapın. Modelin tam ortasında su taşı modeli örgü tamamlanana kadar devam edecek. Sonra başka yarısını aynı şekilde örün.
Tekrar geri dönünce her çiçek modelinin üstüne bir adet çiçek modeli artırarak devam edin. Suzan hanım bu hoş üçgen şal modelini bütün detayları ile anlatmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ