Halkalı Şekerler Havlu Kenarı Modeli

  • 15 Aralık 2020
  • 2.121 kez görüntülendi.
Halkalı Şekerler Havlu Kenarı Modeli

Halkalı Şekerler Havlu Kenarı Modeli
Halkalı şekerler tığ havlu kıyıı modelini basit numune arayanlara özel paylaştım. Çok ağır bir model değil. Bu yüzden hafif numune sevenler ve mutfak havlu kıyıı arayanlar bu modeli gerçeklştirmeyi düşünebilirler.
Rengarenk iplerle yada havlunun içindeki çiçeklerin renginde iplerle halkaların etrafını sıkı iğne ile doldurun.
Sonra halkaların kıyıına tırabzan yapın. Bu tırabzanları halkaların yarısına kadar yapın. Sonra geri dönüp aynı tırabzanların üstüne aralarına birer zincir çekerek yine tırabzan yapın.
Bir halkaya tırabzanların üstüne 7 adet yaparak yapın. Diğer halkanın üstüne sıkı iğne yapın. Halkaları birbirine ters istikbal şekilde ekleyin. Üst alanına sıkı iğne oluşturulan motifleri kıyı bandına ekleyin.
Üst seksiyonü yapraklı olan halkaları 4 adet tırabzan ile ekleyin. Havlu kıyıının kıyı bandı havlunun ölçüsünde başlanarak yapılıyor. İlk sırayı delik yapıp ikinci sırayı yapraklı olarak yapın.
Son sırayı yine delik şeklinde tamamlayın. İsterseniz kemer seksiyonünü tamamiyle delikli olarak da yapabilirsiniz. Ama modeldeki kemer alanı halkalı seksiyon ile grup şeklinde olmuş.
İsterseniz halkaların üstüne oluşturulan bir sıra delikli seksiyonü halkanın üzerindeki renk ile yaparak daha hoş bir duruma getirebilirsiniz.
Oya ve dantel dünyasının basit ve anlaşılır anlatımı ile sevdiklerinize bu havlu kıyıı modelini yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ