Selanik Bere Kolay Anlatım

  • 25 Kasım 2020
  • 2.804 kez görüntülendi.
Selanik Bere Kolay Anlatım

Selanik Bere Kolay Anlatım
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
Kadın, erkek ve çocuk amacıyla kolaylıkla kullanabileceğiniz yeni bir bere modeli ve anlatımını paylaşıyoruz. Selanik örgü ile çalışıldığı amacıyla adına Selanik bere modeli denilen bu bereyi çok süratli bir şekilde bitirip derhal kullanmaya başlayacaksınız.
Şalların örülmesinde sarfedilen Angora iplerin iki kat yapılarak örülmesi ile elde edilmiş bir bere modelidir. İki katlı kullanılmasının sebebi de çok ince ipte Selanik örgü modelinin iyi durmamasıdır. Selanik beresi 7 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Eğer bu şekilde kalın bir ip tüketiyorsanız erişkin amacıyla toplamda 61, 63 ya da 65 ilmekle başlanması öngörülmüştür. Eğer ip ince ise 81, 83 ya da 85 ilmekle başlanmalıdır.
Selanik Bere Modeli Nasıl Örülür,
Model, berenin boğaz kısmından tepe kısmına kadar Selanik örgü ile örülmektedir. Tamamı ile ters örgü üstünde ilerlemektedir. İlmeklerin kesinlikle tek sayı olması gerekmektedir. Selanik örgüden kısaca konuşmak gerek görülürse örgü 1 ilmek ör, başka ilmeği örmüş gibi çıkar şeklinde gelişmektedir. Ön ve arka yüzde aynı şekilde örülmektedir.
Bu şekilde erişkinler amacıyla 25 santim kadar, çocuklar amacıyla de 20-23 arası örebilirsiniz. Örgü sonucunda düz bir dikdörtgen örgü parçası elde edildikten sonra tepesi amacıyla daraltma işlemine geçilmektedir. Daraltma amacıyla de düz örgü yapılmaktadır. Son olarak tepesi toplanıp dikilerek ister bu şekilde dilerseniz tepesine ponpon dikerek kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ