Renkli Ajur Çalışmalı Yelek Yapımı

  • 23 Haziran 2019
  • 1.625 kez görüntülendi.
Renkli Ajur Çalışmalı Yelek Yapımı

Renkli Ajur Çalışmalı Yelek Yapımı
Renkli iplerle örülen ajur çalışmalı örgü bebek yeleği yapılışı. Erkek ve kız bebekler amacıyla rengarenk bir yelek örmeye var mısınız?

Örgü örmek asırlardır pek çok şahıs doğrulusunda oluşturulan bir hobi ya da meslektir. Bazı insanlar hobi olarak gerilim atmak hedefiyle örgü işini yapar iken birtakım insanlar meslek edinmek amacıyla bu işi yapıyor. Öyle ki yeleği örüp satan, bebek örgü kıyafetleri örüp satan, tülbent oyası işleyerek satan binlerce insan vardır. Hâlâ birtakım ev hanımları harçlığını örgü örüp çıkarıyor.

Örgü örerek aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz. Ev süs eşyası yapabilirsiniz, kıyafet örebilirsiniz, bebek patiği ve şapkası örebilirsiniz, atkı örebilirsiniz, tülbent izleyebilirsiniz. Yani örgü işine girdiğinizde önünüz çok açık. El yatkınlığınız varsa bluz bile örebilirsiniz. Ev aksesuarları amacıyla de küçücük örgü sepetler, lifler, örgü kılıfla süslenmiş vazolar, mutfak askılığı, kapı süsü, banyo lifi gibi mamüller akla gelir.

Ajurlu Örgü Bebek Yeleği
Eğer şal takmayı seviyorsanız şiş ya da tığ sayesinde görkemli şal örnekleri çıkarabilirsiniz. Birbirinden renkli iplerle ufak süs motifleriyle benzersiz bir şal takabilirsiniz. Önemli olan hangi üründe hangi aleti kullanmayı bilmektir. Mesela birtakım örgülerde tığ daha iyi iş çıkartırken birtakım örgülerde şiş daha avantajlı olur.

Kendinize bir anlatımlı örgüler kitabı alırsanız burada gerçekleştirme dilediğiniz ürünün özelliklerini hangi örgü aletiyle örmeniz gerekliliğini ve saha çoğu ayrıntıyı görebilirsiniz. Anlatımlı örgü kitabını yüncü dükkânlarından temin edebileceğiniz gibi internet sitelerinden de temin edebilirsiniz. Ardından eğlenceli bir örgü hayatına devam.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ