Bebek Yelek Modeli Yapılışı

  • 11 Kasım 2017
  • 3.487 kez görüntülendi.
Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Bebek Yelek Modeli Yapılışı
Şimdi sizlere anlatacağımız yelek modeli örgüye yeni başlayanlara basit yelek yapılışı modeli olarak literatürde konumunu alabilir. Haraşo örgü modeli yapılışını bilenler amacıyla basit bir model. Haraşo yu bir türlü yapamıyorum diyorsanız basit haraşo örgü anlatımını sizlere yapayım : örgünün her iki doğrultusunda da düz örgü yöntemi ile örün. Bu şekilde bir sıra düz 1 sıra ters örgü manzarası yani tam da haraşo örgü manzarası elde edeceksiniz. Bebek yelek modellerinde çok sarfedilen haraşo örgü modeli bebek yelekleri yapılışları basit yelek modeli olmasından çok tercih edilir.
Kolay Haraşo Modeli Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?
Örgü bebek yeleği modeli ne olursa olsun onu aplikeler ile süsleyebilirsiniz. Aplike modelleri yapılışları daha evvelce sitemizde sizlerle paylaşmıştık. Mavi bebek yeleği modeli yapılışı nı bizimle paylaştığı amacıyla Selin Tokalı hanıma teşekkür ederiz. Haraşo örgü bebek yeleği alttan başlanıyor ve tüm olarak örülen bebek yeleği modeli. Yani alttan başlanıyor ve kol ayrımlarına gelene kadar tüm örülüyor sonra kol yaka ayrımları gerçekleşiyor ve bebek yeleği modeli tamamlanıyor.
Bebek Yeleği yapılışı açıklaması Selin Hanımın yazdığı şekilde aynen aktarılmıştır :
150 ilmek alttan baslaniyor. 40.siradaki harosada ilk deligimi actim.45.sira da kol ayriliyor 40 40 önleri ayirdim 70 arka kol atini 5 ilmek aniden kestim daha sonra 9 harosa yan bant haric 22 ilmek kalana kadar kesmeye devam ettim daha sonra yakadan da 1 1 kestim 17 ilmek kaliyor kolda. 4 numara sis ile ördum”
Anlaşılmayan bır yer olursa yorum bırakabilirsiniz. Kendısı de bız de hususların takipçisiyiz en kısa sürede sizlere cevap verilecektir,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ