Pratik Bayan Yelek Yapımı

  • 14 Aralık 2020
  • 3.418 kez görüntülendi.
Pratik Bayan Yelek Yapımı

Pratik Bayan Yelek Yapımı
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler hedefiyle en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
Yaklaşan soğuk kış günleri amacıyla hazırlıklar başladı. Çok acele örülen sizi uğraştırmayan bir yelek modeli arıyorsanız bu anlatımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.
Nako peru ip ve 5 numara şişle çok acele örülen yaka ve koltuk kesimi gerektirmeyen bir yelek modeli yapımını göreceğiz. Genellikle genç kızlar classic eski modellerle oluşturulan yelek modellerini çok sevmiyor.
Genç kızların severek giyeceği hem de kendileri örebileceği kadar basit ve spor şık bir yelek modeli. Yelek 38-40 gövde amacıyla ideal olacaktır. Yelek yapımında ön parçaları 55 ilmekle başlıyoruz.
7 sıra bir ters bir düz lastik örün. Sonra 18 ilmek haroşa 20 ilmek düz ve 17 ilmek haroşa olarak modeli kuruyoruz. Bir defaya mahsus olmak üzere ilk burguyu 5 sıradan sonra yapın. Sonraki burguları 10 sıra haroşadan sonra yapın.
Aralarda 10 sıra haroşa koyarak 7 burguyu tamamladıktan sonra ön parça bitmiş olacak. Ön parçayı bitirince kesmeden şişte bekletin. Diğer ön parçayı da aynı sayılarda aynı şekilde örün. Sonra iki ön parçayı arasına 4 ilmek atarak birleştirin.
Böylece arka parçaya işlemiş olacaksınız. Arka parça aynı ön parça gibi devam edecek. 18 ilmek haroşa ile başlayıp 20 ilmek burgu bölümünü düz örün. Sonra 38 ilmek haroşa örüp yine ikinci burgu modeli amacıyla 20 ilmek düz örün.
Son olarak 18 ilmek haroşa örerek arka tarafa başlamış olacaksınız. Ön parçalarla aynı uzunlukta oluncaya kadar örüp lastik ile bitirin. Sonra yalnızca yan dikişlerini yaparak tamamlayın. Bu salaş yelek modelini nako iplikleri yapmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ