Salaş Dökümlü Yelek Yapımı

  • 14 Kasım 2020
  • 2.304 kez görüntülendi.
Salaş Dökümlü Yelek Yapımı

Salaş Dökümlü Yelek Yapımı
Merhaba arkadaşlar Deryabaykalca.com hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,
Hanımlar şimdi sizlere şık duran salaş dökümlü yelek yapımı paylaşacağım. Modeli yalnızca yelek olarak değil de battaniye modellerinde de kullanabilirsiniz.
Malzemeler
Orta kalınlıkta ip
6 numara şiş
İğne
Makas
Salaş Dökümlü Yelek Yapımı
Salaş dökümlü yelek yapımı amacıyla 3 parça yapacağız. 2 tanesi ön amacıyla 1 tanesi de arka amacıyla. Ön parçalar amacıyla 38 ilmekle başlayalım. Arka amacıyla 80 ilmek yapalım. Modelimiz kendini yinelıyor oyüzden sizlere arka alanı anlatacağım. Şişimize 38 ilmek atalim. Ters örgüyle devam edelim.
Bu sıra bittikten sonra yine ters örgü örelim. Üst kısma geçine ilk ilmeği boş alalın. Şişimize ipimizi dolayalım 2 kez dolayalım bir ilmeği ters örgü örelim 2 kez dolayalım. 1 ilmeği ters örelim. 2 kez dolayalım bir ilmeği ters örgü örelim 2 kez dolayalım. 1 ilmeği ters örelim.
2 kez dolayalım bir ilmeği ters örgü örelim 2 kez dolayalım. 1 ilmeği ters örelim. 2 kez dolayalım bir ilmeği ters örgü örelim 2 kez dolayalım. 1 ilmeği ters örelim. 2 kez dolayalım bir ilmeği ters örgü örelim 2 kez dolayalım. 1 ilmeği ters örelim.
2 kez dolayalım bir ilmeği ters örgü örelim 2 kez dolayalım. 1 ilmeği ters örelim. 2 kez dolayalım bir ilmeği ters örgü örelim 2 kez dolayalım. 1 ilmeği ters örelim. 2 kez dolayalım bir ilmeği ters örgü örelim 2 kez dolayalım. 1 ilmeği ters örelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.
Üst sıraya gelince ilk ilmeği boş alalım sardığımız ipi şişten çıkaralım örülü ilmeği ters ilmek olarak örelim. Sardığımız ipi şişten çıkaralım örülü ilmeği ters ilmek olarak örelim. Sardığımız ipi şişten çıkaralım örülü ilmeği ters ilmek olarak örelim. Sardığımız ipi şişten çıkaralım örülü ilmeği ters ilmek olarak örelim.
Dolgulu Su Taşı Yelek Modeli Yapımı
Sardığımız ipi şişten çıkaralım örülü ilmeği ters ilmek olarak örelim. Sardığımız ipi şişten çıkaralım örülü ilmeği ters ilmek olarak örelim. Sardığımız ipi şişten çıkaralım örülü ilmeği ters ilmek olarak örelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Modelimiz kendini yine eden bir model istediğimiz boyua gelene kadar by işleme devam edelim kesmeden evvelce 2 sıra ters örgü örelim. Daha sonra da dikelim yeleğimiz kullanıma hazır. İyi günler de kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ