Örgü Modelleri

Kolay Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı

Kolay Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı
Kız ve erkek bebekleriniz amacıyla yakadan başlama bebek yeleği anlatımlı model var sırada. Dilediğiniz renklerde öreceğiniz tığ işi örgü ile yapılmış güzel bir model. Bebek yeleklerinden örgüye yeni başlayanlar ve çocuklarına yelek örmek isteyenler amacıyla güzel ve basit bir örnek. Beğendiğiniz örneklerden bebek yelekleri örebilirsiniz. Yakadan başlama ya da düz, classic olarak alttan başlayarak. Ahududu örgü modeli yapılışından çok güzel örgü bebek yelek modelleri örebilirsiniz. Ponponlu bebek yeleği yapılışı da erkek ve kız bebekler amacıyla ideal bir örnek. Daha çok örgü modelleri ve yapılışı amacıyla önceki yazılarımıza ulaşabilir bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.
Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği
Yakadan başlama bebek yeleği anlatımı amacıyla malzeme olarak 3 adet inci düğme , 1.5 yumak nako lüks minnoş örgü ipi, 3.5 numara tığ kullandık. Bebek yeleğimizin ölçüleri uzunluğu 31 cm genişliği ise 25 cmdir. 6 ay 1 yaşa kadar idealdur. Bebeğiniz minyon ise 1.5 yaşa kadar da giydirebilirsiniz.
Yeleğe ilk olarak 99 zincir çekilerek başlanır.3 zincir çoktan çekilerek en son zincire batarak üçlü trabzan yapılır. Yeleğin ön vücudu amacıyla 15 adet trabzan yapılarak devam edilir. Sonra kol ayrımı yapılarak 18 trabzan kolu amacıyla örülür. Tekrar kol ayrımı yapılarak arka vücudu amacıyla 30 trabzan yapılır. Diğer kolu içersinde 18 adet trabzan başka ön gövde içersinde 15 adet trabzan yapılarak ilk sıra biter. Her sıranın bitiminden sonra üç zincirle dönüş yapılır kol ayrımlarına kadar bulunduğu gibi trabzanlar örülerek kol ayrımda artırmayla rakamlar çoğalır. Bu şekilde roba alanı 9 sıra örülerek bitirilir. 10. Sıra kol birleşimi yapılarak sıra tamamlanır. 11, sırada yeleğin düz doğrulusunda model kurularak 11 sıra örülüp 22 cmle model alanı bitirilir. Yan alanı ve yaka alanına kıyı oyası yapılarak tamamlanır.
Ayrıntılı bir şekilde bebek yeleğinin yapılışını baştan sona görelim. İyi seyirler.
https://youtu.be/AM4oVUUBD54

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu