1 Yaş Bebek Şapkası Kaç İlmek Başlanır

  • 05 Aralık 2017
  • 6.195 kez görüntülendi.
1 Yaş Bebek Şapkası Kaç İlmek Başlanır

 1 Yaş Bebek Şapkası Kaç İlmek Başlanır,
Bu bereyi Alize Burcum ip ve 6 numara şiş ile 28 ilmek başladım.ilk 8 ilmek haroşa – 12 ilmek düz – 8 ilmek haroşa olarak örneğini kurdum.6. sırayı örerken ve başka her altıncı sırada 8 ilmek haroşayı ördüm. 12 ilmek düzü kestim.son 8 ilmek haroşayı ördüm.Sonraki ters sırada 8 ilmek haroşayı ördüm ve kestiğim 12 ilmeği artırdım. 8 ilmek haroşayı ördüm.
Bu şekilde düz kısımlar 19 adet oluncaya kadar ördüm.(başlangıç ve sondaki düz ördüğüm kısımlar dahil) ve kestim.Haroşa sırası 76 diş oldu. Enine 76 ilmek alarak düz örmeğe başladım. 15 sıra düz ördüm.Sonraki 6 sıra 2 düz 2 ters ördüm. Sonra düz ve tersleri birlikte örerek 1 düz 1 ters ördüm.daha sonra 2 ilmeği birlikte örerek ilmekleri 10’a düşürdüm ve hepsini tığa geçirip aniden topladım ve bereyi örerek birleştirdim.
Başlangıçtaki düz bölümünü kendi çevresinde bir kere çevirdikten sonra düz kısımları birbirinin içerisinden geçirerek burgu bölümünü oluşturdum.
Berenin birleşim konumunu bir çiçekle süsleyebilirsiniz.Ben güzel oldu diye çiçek yapmadım. Berenin ön alanı çok güzel görünüyor. Bir de bu bereyi yapar iken örülecek bireyin başına ideal olarak başa tam oturması amacıyla ya düz sıralar ya da lastik evresinde eksiltme yapılabilir.
Farklı bereler örmek amacıyla başlangıç alanı bu şekilde örüp başka alanına farklı misaller koyulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ