Kolay Örülen Yelek Modeli

  • 12 Mart 2019
  • 2.658 kez görüntülendi.
Kolay Örülen Yelek Modeli

Kolay Örülen Yelek Modeli
Arkadaşım Nejlanın bir takipçisinin talebi üstüne uzun vakittir anlatmayı düşündüğüm ancak bir türlü sıra gelmeyen yelek modelini tanım edeceğim. Bu model bana bayan yelek olarak gönderildi. Bebek yeleklerin dede sarfedilen bir modeldir. İnce ve kalın her türlü iple yapabilirsiniz.
Model 19 ilmek ve katları ile yapılıyor. Aralarda birer adet ters ilmek ile beraber 20 ve katlarını hesaplamalısınız. Önce lastiği örün. Tüm ilmekleri arka yüzde ters örüp ön yüze gelince modeli kurmaya başlayın.
Önce 5 adet düz ilmek örüp ileri 3 ilmeği düz örerek kesin. Bir dolayıp bir düz örün ve bir dolayıp modelin ortasındaki bir adet ters ilmeği örün. Sonra modelin başka yarısı amacıyla bir dolayıp bir düz örün bir dolayıp üç ilmeği düz örerek kesin. Sonra 5 ilmeği düz örüp araya bir adet ters ilmek koyun.
Arka yüzde tüm ilmekleri aynen örün. Ön yüze geçince bu defa 4 adet düz ilmek örüp ileri 3 ilmeği kesin. Bir dolayıp bir düz örün ve bir dolayıp bir düz örün. Sonra modelin ortasındaki ters ilmeği örüp bir dolayın bir düz örüp bir dolayın ve 3 ilmeği kesin. Kalan 4 ilmeği düz örüp başka modele geçin.
3 ilmeği düz örüp ileri 3 ilmeği kesin. Bir dolayıp bir düz örün bir dolayıp iki adet düz örün. Sonra ortada kalan ters ilmeği örüp modelin başka yarısını yapın. Her sıra ilmekler azalarak devam edecek. Delikler 5 sıraya bitince model bitecek ve yeni modeli kuracağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ