Ters Başak Örgü Modeli Yapılışı

  • 14 Ocak 2020
  • 2.077 kez görüntülendi.
Ters Başak Örgü Modeli Yapılışı

Ters Başak Örgü Modeli Yapılışı
Örgü örmek her vakit rahatlatıcı ve sevinç verici bir özelliğe sahiptir. Herkes örgü örebilir ve meydana harika işler çıkarabilir. Örgü örmek amacıyla profesyonel olmak gerekmez. Elbette örgü örerken basit modellerden başlayarak basit yapılabilir ve daha zor modellere geçebilirsiniz. Orta basitlıkta bir örgü modeli olan ters başak örgü modeli de birkaç basit ardından basitlıkla uygulanabilen örgü modellerinden biridir. İstediğiniz renkte bir ipliği seçeceğiniz bu model amacıyla ilk olarak ilmeği düz örüyorsunuz. İpliğinizi bir defa düzden şişe dokuyorsunuz.
Sol şişinizdeki 2 ilmeği birlikte alarak kesiyorsunuz. Sıranın sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Ters başak örgü modeli amacıyla daha sonra arka yüzeydeki ilmekleri ters örüyorsunuz. Örgünüzün arka yüzündeki aynı işlemleri bu defa da ters örgü olarak uyguluyorsunuz. 1 ilmeği ters örüyorsunuz. Bir önceki sırada şişinize doladığınız ipliği ters örüyorsunuz yani 2 ilmek ters şekilde örmüş oluyorsunuz. Daha sonra ipliğinizi kendinize doğru olacak şekilde şişinize doluyorsunuz. Yani tekrar arttırma prosedürü yapmış oluyorsunuz. Daha sonra sol şişinizdeki 2 ilmeği birlikte tersten örerek kesiyorsunuz. Sırayı bu şekilde tamamlamış oluyorsunuz.
Görüldüğü üzere ters başak örgü modeli programı son derece rahat örgü modellerinden biridir. Bu modelle çoğu kazak, hırka, süveter, atkı, yelek gibi giysiler örebilir, bilhassa soğuk kış günlerinde kendinize ve sevdiklerinize görkemli örgüler yapılabilirsiniz. Örgü örmek insanı rahatlattığı gibi çoğu ev hanımı da gerçekleştirdikleri işler yardımıyla evlerine ek gelir getirmektedirler. Bu gibi faaliyetlerde tespit edilen örgü kulüpleri yurtdışında da gerektiğince ilgi görmektedir. Örgü örmek yalnızca beyni değil ruhu da dinlendirir ve çok daha sosyal bir yaşama sahip olmanızı sağlar. Ters başak örgü modeli ve dilediğiniz modelde örgüleri uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ