2 Renk İle Bebek Battaniyesi Yapımı

  • 19 Kasım 2020
  • 2.540 kez görüntülendi.
2 Renk İle Bebek Battaniyesi Yapımı

2 Renk İle Bebek Battaniyesi Yapımı
Merhaba arkadaşlar Deryabaykalca.com hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz.
2 Renk ile bebek battaniyesi yapımı gerektiğince hadise tığ işi örgü modelidir. Örneği ister battaniye ister lif, bebek yelek modeli çoğu örgü modelinde tercih edebilirsiniz. Çok hedefli örgü modeli diyebilirsiniz. Renk seçimi islerin seçimine kalmıştır. Tek renk olarak çalışabilirsiniz. Lif yapımında renk seçimini arttırabilirsiniz.
Örgü bebek battaniye modelleri kış mevsiminin en çok gereksinimi olan bebek eşyaları arasında yer almaktadır. El emeğinin yeri diğer diyenler battaniye yapılışlarını tercih etmektedirler. Bir çok modeli olan bebek battaniye modellerinde seçim yapabilmek gerektiğince zor olacaktır. Günlük kullanım amacıyla örgü modeller tercih edilirken, puset ve bebek arabalarının üstünde tüketimi amacıyla motifli ve daha ağır misaller seçilebilir. Sitemizde en güzel battaniye modellerini video anlatımlı bulabilirsiniz.
2 Renk ile bebek battaniyesi yapımı
2 renk ile bebek battaniye modeli
2 mm tığ ile örüldü
Yapılışı: İlk olarak altı zincir ile halka oluşturalım, halka amacıylae üç zincir çekip üçlü trabzan yapalım, üç zincir çekip ters döndürüp yapmış olduğumuz trabzan amacıylae üçlü trabzan yapıyoruz. Uç uca halka hazırlıyoruz. Model anlatımında on bir halka üstüne model kurulmuştur. Tek sayı olmasına ilgi ediniz. Yapmış olduğumuz halkanın amacıylae çift trabzan uyguluyoruz ilk başta dört bir atlayıp ikinci halkanın amacıylae sekiz trabzan yaparak sıra sonuna gelelim. Sıra sonucunda diğer renk ip ile devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz trabzanların tepelerine ilmek uzatarak dokuz ilmek tığ da toplayıp beraber kapatıyoruz. Model kurulumunun detayları amacıyla video anlatımını izleyerek rahatlıkla yapabileceğiniz modeldir. Kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ