Kilim Deseni Örgü Modeli Yapılışı

  • 21 Haziran 2019
  • 2.843 kez görüntülendi.
Kilim Deseni Örgü Modeli Yapılışı

Kilim Deseni Örgü Modeli Yapılışı
İki renkli kilim desenli şiş örgüsü bebek örgü modelleri ve örgü bebek battaniye modelleri amacıyla kullanılabilir. İki ya da daha çok renkli ip ile hazırlayabileceğiniz bu numune amacıyla altının katları ve 2 kıyı ilmeği olarak ilk ilmekleri atın. Orta kalınlıkta ipler ve şişler ile hazırlanabilir.

Modele başlamadan evvelce 2-3 diş haroşa ya da 3-4 sıra lastik örün. Model amacıyla ana renk ile ilk dört sırayı düz örgü olarak örün. Yani örgünün ön yüzünde bütün ilmekleri düz, arka yüzünde bütün ilmekleri ters örün. Beşinci sırada örneğe başlamak amacıyla başka renk ipi bağlayın. 2 ilmek düz örün. Ardından gelen ikinci ve üçüncü ilmeğin arasından alttan üçüncü sıraya batın. Örgünün arkasından şişe ip geçirip ön tarafa alın.

İpi yukarıya başka şişe alın. Sıradaki ilmek ile beraber başka taraftan düz olarak örün. Yeniden iki düz ilmek örüp aynı noktaya şişi geçirip bir ilmek alın. Diğer tarafa yaptığınızın benzerini yaparak V şeklinde bir görüntü elde edin. Yeniden iki düz örüp işleme devam edin. Ön yüzde aynı renk ip ile ilmeklerin hepsini düz örün. Arkada ise bütün ilmekleri ters örün.

Yeniden başka numune amacıyla ana renge geçip aynı işleme devam edin. Her numunete kaydırarak numune olarak tam belli olmasını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ