Fıstıklı Şal Modeli Yapılışı

  • 27 Kasım 2019
  • 1.465 kez görüntülendi.
Fıstıklı Şal  Modeli Yapılışı

Fıstıklı Şal Modeli Yapılışı
Farklı şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyordum. Bugün ise tekrar size tığ ile yapılmış olan fıstıklı şal modeli yapımını ayrıntılı anlatım olarak vermek istedim. Bu şal modelinin yapımı gerektiğince kolay bulunduğu amacıyla kısa sürede yapıp tamamlayabilir ve kışın kullanıma hazır duruma getirebilirsiniz.
Sizlere yeni şal modellerini göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sizlere tığ ile ve şiş örgüsü ile yılmış olan şal modelleri göstermiştim. Eski gönderileri takip ederek değişik şal modellerini öğrenebilir hem kullanım hedefli bu şalları yapabilirsiniz hem de çeyizleriniz içerisine bu şal modellerini ekleyebilirsiniz.
Bugün sizlere göstermek istediğim şal modeli tığ ile yapılmış. Oldukça kolay bir şekilde oluşturulan tığ işi şal modeli her bireyin rahatlıkla yapabileceği bir model. Videodaki anlatımı tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dikkatli takip ederlerse problem yaşamadan bu şal modelini yapabilirler.
Burada şal yapımı amacıyla Nako vals kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Burada kalın bir örgü ipi tercih edilmiş. Siz isterseniz daha ince ipler, şal ipleri tercih edebilirsiniz. Her değişik ipte bu şal modeli şık ve göz alıcı olacaktır.
Tığ işi fıstıklı şal modeli üçgen şeklinde yapılmış bir model. Üçgenin orta kısmından başlanmış ve her sırada oluşturulan arttırma ile üçgen giderek büyültülmüş ve şal modeli istenilen büyüklüğe gelince tamamlanmış.
Fıstıklı şal modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ