Kolay Yeni Doğan Patik Yapılışı

  • 06 Aralık 2019
  • 1.669 kez görüntülendi.
Kolay Yeni Doğan Patik Yapılışı

Kolay Yeni Doğan Patik Yapılışı
Patik ipi ile örülen bir diğer şişle basit yeni doğan patik modeli yapılışını paylaşacağız. Sizler tabi ki bebe ipleri ile de örebilirsiniz. Kırmızı ve krem renginde ipler ile 2 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Ön tarafındaki kalpli motifleri ile çizgili desenleri ile her bireyin rahatlıkla örebileceği bir bebek patik modelidir.
Bir dikdörtgen şeklinde örülmesi yeni doğan bebek patik örneğinin yapımını basitlaştırmaktadır. Burun evresinde bir tığdan da yardım alınarak eksiltme yapılması bu dikdörtgen parçanın V şeklinde görülmesine niçin olmuştur. Yukarıdaki resimde görülen örgü parçası şişle örüldükten sonra dikim adımı ile basitçe örülebilmektedir.
Kırmızı renk ile 50 ilmek örülerek hazırlık yapılır. Taban evresinden başlanır. 4 sıra imkan kadar haroşa örülür. 4 sıra sonucunda beyaz ipe geçilir ve aynı şekilde haroşa örmeye devam edilir. Bu iple 2 sıra örüldükten sonra tekrar ilk renge geçilerek 1 sıra haroşa örülür. Tekrar beyaz ipe geçilir ve 1 sıra da bundan örülür.
Sonraki sıralarda çoğunluklu olarak kırmızı iple haroşa örülmesine devam edilir. Sadece burun evresindeki kalplerde ve patiğin yanlarındaki beneklerin örülmesinde ara ara beyaz ipe geçilir. Aynı vakitte burnun üzerindeki kalplerin yapımında eksiltmeye gidilerek ön tarafa doğru bir çıkıntı oluşturulması sağlanır.
Son olarak hazırlanan düz örgü parçası kenarlarından dikilerek basit yeni doğan patik modeli bitirilir,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ