En Çok Yapilan Uzun Lif Modelleri Lif Modelleri

  • 15 Temmuz 2021
  • 2.518 kez görüntülendi.
En Çok Yapilan Uzun Lif Modelleri Lif Modelleri

En Çok Yapilan Uzun Lif Modelleri
Yeni öğrenecek olan arkadaşlarımız içersinde video anlatımlı olması sizlere gerektiğince yarar sağlayacak yeni lif çalışmalarında yine beraber olma dileğiyle hoşçakalınız..
Yıldız dilimli lif modeli yapılışı
Lif modeli 4 renk lif ipi kullanıyoruz
Kırmızı beyaz ve 2 ton yeşil
2 Numara silikon saplı tığ kullandım siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz
Lifimize yeşil ipimizle başlıyoruz 2 zincir çekerek içine bir fıstık yapıp üstüne bir fıstık ve zincire bir fıstık yaparak ilk sıramızı oluşturuyoruz başka sıralarda sonlarda artırarak 6 sıra yapıp 7 ci sırada beyaz ipimizi kullanarak 3 sıra sonlarında artırma yaparak tamamlıyoruz başka sırada yeşilin başka tonuyla ortasına bir yaprak yapıp sırayı tamamlıyoruz.
Sıramızda kırmızı iple bir gül yapıyoruz ve bu sıradan sonra sıra başların da eksilterek ilerliyoruz beyaz ipimizle ve 2 fıstığı bir kapatarak tamamlıyoruz kırmızı ipimizle 2 sıra kıyı geçip bir parçayı bu şekilde tamamlanıyor. Bu yaptığımız motiften 6 adet yapıp daha sonra beyaz ipimizle üzerinden fıstıklar yaparak iki parçayı birbirine ekliyoruz her parça aynı teknikle örülüp eklememiz bittikten sonra ortasına açık kalan yere bir puf çiçeği yaparak lifimizi bitiriyoruz yapacak olan arkadaşlara basit gelsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ