Kelebek Motifli Kare Lif Modeli Yapımı

  • 21 Mayıs 2021
  • 1.714 kez görüntülendi.
Kelebek Motifli Kare Lif Modeli Yapımı

Kelebek Motifli Kare Lif Modeli Yapımı
Kelebek motifli kare lif modeli yapımı yıldız ve kutu yöntemi ile oluşturulan basit lif çalışmasını siz kıymetli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Küçük kelebek detayları ile görselliği gerektiğince güzel olan lif modelini hediyelik ya da çeyizlik yapabileceğiz lif modelleri arasındadır.
Lif modelleri tığ işinin vazgeçilmez el işleri arasında yer almaktadır. Kolay ve video anlatımlı olması ilgiyi arttırmaktadır. Herkesime hitap eden model alternatifi olması hanımların daha çok lif çalışmasını sağlamaktadır. Yeni el işi öğrenmek isteyenler basit lif modelini tercih etmektedir. Lif modelleri el işlerinin vazgeçilmezi olmaya devam etmektedir.
Kelebek motifli kare lif model yapımı
4 Renk lif ipi
Elinize yatkın tığ seçimi
Yıldız ve kutu yöntemi ile örülmüştür.
Yapılışı: İlk olarak üç zincir çekelim ikinci zincir amacıylae fıstık yapalım uç uca altı fıstık yapalım, yedinci fıstık açık fıstık dibine ve karşıya açık fıstık yapalım üçünü beraber kapatalım, yıldız yöntemi ile beşe beş kare ufak orta kısım hazırlıyoruz. Devamında değişik renk ip ile kıyı kısmına kutu yöntemi ile devam ediyoruz. Tekrar beyaz ip ile dört sıra kutu yöntemi yapalım başka renk ip ile kıyı oyasını yapıp bitirelim. Kelebek detaylarını yapıp lifi süsleyip bitiriyoruz. Detaylı yapımı amacıyla video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ