İçeriğe geç

Deryanın Dünyası Erkek Bebek Hırkası

Deryanın Dünyası Erkek Bebek Hırkası
ARKA: 70 ilmekle11 cm haraşo örün. Sağdan ve soldan 8’er ilmeği haraşo olarak götürürken ortada kalan 54 ilmeği 2 ters, 2 düz örerek modeli kurun. 18 sırada bir modeldeki düz ilmekleri burarken aralarında kalan ters ilmekleri burmadan aynen örmeye devam edin. 3 kere bu biçim burma prosedürünü yaptıktan sonra 4 sıra daha örüp tüm ilmekleri bir seferde bitirin.
ÖN: 50ilmekle 11 cm haraşo örün. Sağdan ve sodlan 8’er ilmeği haraşo olarak götürürken ortada kalan 34 ilmeği 2 ters, 2 düz örerek modeli kurun. 18 sırada bir modeldeki düz ilmekleri burarken aralarında kalan ters ilmekleri burmadan aynen örmeye devam edin. 24 cm’de yakayı açmak amacıyla tek taraftan evvelce 8 ilmek haraşoyu bir seferde kesin. Daha sonra omuzda 26 ilmek kalana kadar her sırada 2 ilmek keserek yakayı açmaya devam edin. Kalan ilmekleri bir seferde bitirin.
KOL: 58 ilmekle 2 ters, 2 düz olarak 12 sıra örün. 2 sıra beyaz iple örerek çizgiyi yapın. Tekrar kırmızı iüe geçip 6 sıra daha örün. Sonra sıra başındaki 18 ilmeği ve sıra sonundaki 18 ilmeği lastik olarak örerken ortada kalan 22 ilmeğin düz ilmeklerini burun. 18 sıra daha lastik örün ve haraşo örgüye geçip 13 cm örüp bitirin.
YAKA: Yakadan 86 ilmek çıkararak 11 sıra haraşo örüp bitirin kolay gelsin,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir