Derya Baykal Panço Kaç İlmekle Başlanır

  • 30 Eylül 2019
  • 3.502 kez görüntülendi.
Derya Baykal Panço Kaç İlmekle Başlanır

Derya Baykal Panço Kaç İlmekle Başlanır

Bayan şal yapılışı resimlerle anlatımlı olarak sizlerle paylaşıyoruz. Bayan şal örgü el yapımı olunca kullanması daha bir eğlenceli oluyor. Bu modelin düşüşü de çok profesyonelce kollarında omuz alanındas apolete benzer saç örgüler var bu da şalın geriye kaçmamasını sağlıyor bu da şalların genel bir problemidir arkaya doğru kayıp sıksık düşmesi.

Orta kalınlıkta ip 5 numara şiş ile gerçekleşiyor.

Pirinç örgünün çiftlisi örgü tekniği. Halk arasında bekar biti deniyormuş,

model bu 171 ilmek başlanıyor.

sal-yapilisi-3

70 ilmek

şalın şablonu bu şekilde ve örgü teknikleri ile beraber sırayla ilmek sayıları;

(70 ilmek -6 ilmek burgu ) + 10 ilmek çift pirinç + 11 ilmek tam ortada arkada tespit edilen burgu modeli)+10 ilmek çift pirinç+ 70 ilmek (6 burgu+ 64 ilmek çift pirinç)

Bu şekilde 38 cm ördükten sonra 10 ar ilmek her iki kıyıdan eksiltme yapıyoruz.

Çift pirinç örgü nasıl gerçekleşiyor; 1 sıra bir ters , 1 düz ör. tersinde tekrar ters ördüğümüz yere ters düz ördüğümüz yere düz örgü örüyoruz.

ortadaki burguyu yapabilmek amacıyla; yeteri kadar çift pirinç örgü ör 1 arttır 5 ilmek ör 1 arttır sıra sonuna kadar çift pirinç örgü. ileri sıraya geç.orada da terslere ters düzlere düz ör arttırılan ilmkten sonrasını düz ör. numune burgu modelinin yapıldığı sıralkar arka tarafa gelindiğinde önden düz görünecek şekilde örülür.

6 sırada bir burgu gerçekleşiyor.

burgu amacıyla 5 ilmek gerekiyor. 4. ve 5. ilmekleri şişin en önüne geçirip düz örüuoruz sonrada baştaki 1,2 ve 3. ilmekleri örüyoruz bunu her 6 sırada bir tekrarlıyoruz.

omuzlarda 6 burgu yapılır ve biter. çift pirinç örgü ile devam edilir örülmeye fakat orta kısımdaki arkaya denk gelen burgular 2 burgu yan yana gerçekleşiyor bu amaçla 11 ilmek lüzumlu 5-5 burgulara 1 ilmek araya 1 düz.

ortadaki burgu örgü bitimine kadar devam ediyor ilaveten kıyı arttırmaları da devam ediyor. kollardaki arttırma burgularla beraber bitiyor.

şalın uç alanı modeli

Bu panço / şal 7 yumaktan oluşuyor.

Herkese basit gelsin. Panço gerçekleştirme dilerseniz dikdörtgen bir parça örüp meydana dikiyorsunuz ve pnço olarak kullanıyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ