Derya Baykal Panço Yapımı

  • 15 Ağustos 2017
  • 4.307 kez görüntülendi.
Derya Baykal Panço Yapımı

Derya Baykal Panço Yapımı,
Merhaba haınmlar ilk olarak pançosunu örmeye başladım. Bunun amacıyla bir çift şiş ve istediğim renkte bir ip alıp, boğaz alanından örmeye başladım.
Panço iki kısımdan örülüyor. Bir ön ve arka olmak üzere evvelce ön bölümünü örmeye başlayın. Ön bölümünü örmeye başlarken, ne kadar boğaz genişliği istiyorsanız o kadar ilmek atarak başlayın. İlmek adedi panço öreceğiniz bireyin boy ve kilosuna göre arttırın.
Daha sonra 4 sıra haroşa örün. Bu arada tam orta alanından çoğaltma işlemlerine başlayın. Çoğaltmak amacıyla tam ortasına gelince şişin bir adet kafasını dolayın, sonra bir ilmek alın, sonra tekrar bir defa daha kafasını dolayın. Bu şekilde bir sıra çoğalt. Daha sonrada bir sıra düz olarak ör. Bu şekilde bir sıra çoğal ve sıra düz ör şeklinde örgü tamamlanana kadar devam et…
4 Sıra haroşadan sonra modeli koyun. Model amacıyla; bir sıra, bir düz ve bir ters ilmek şeklinde örün. Daha sonra arka alanı tekrar haroşa örün.
Bu şekilde yaparak ördüğünüz vakit arka alanı düz ama ön alanı tomurcuklu bir model olacak,
İstediğiniz uzunluğa ulaşana kadar örme prosedürünü devam ettirin. En son bitirmeye yaklaşınca tekrar son 4 sıra haroşa örün ve bitirin.
Son haroşa örümün de de aynı şekilde ortadan çoğaltma işlemine devam edin.
En son 4 sıra ördükten sonra bitirip, ikinci parçayı da aynen birinci parça gibi örün.
En son iki parçayı da ördükten sonra iki kenardan dikip, sonra püskül ve boncuklarını dikin kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ