Adaçayı Bilimsel Faydaları Nelerdir

  • 04 Mart 2024
  • 27 kez görüntülendi.
Adaçayı Bilimsel Faydaları Nelerdir

Adaçayı Bilimsel Faydaları Nelerdir
Ülkemizde süregelen olarak Ege, Akdeniz ve Marmara bölgesinde yetişen adaçayı, orta çağlarda her derde deva olarak tanınan bir bitkidir. B grubu vitaminlerin nerdeyse tamamını sahibi olan adaçayı K, A ve C vitaminleri yönünden varlıklıdir. İçeriğinde yer alan luteolin, diosmetin ve pigenin gibi fenol bileşikler ile antioksidan tesir gösteren adaçayı bitkisi bakır, demir, çinko, manganez, kalsiyum ve potasyum mineralleri yönünden da varlıklı bir bitkisel kaynaktır. Adaçayı faydaları ve zararları ile ele alınması gereken mühim bir bitkidir.
Adaçayı Faydaları
Vücudu toksinlerden arındırır.
Mide ve sindirim problemlerini iyileştirir.
Metabolizmayı hızlandırır.
Cilt lekelerini giderir.
Kötü kolesterolü önler.
Vücudu kansere karşı korur.
Bağışıklığı güçlendirir.
Gerilim ve yorgunluğa iyi gelir.
Kas ve kemik gelişimini güçlendirir.
Yorgunluğu giderir.
Anti-inflamatuar tesiri bulunmaktadır.
Beyin sağlığına iyi gelir.
Kan şekerini dengeler.
Kalp sağlığını korur.
Menopoz tesirlerini hafifletir.
İdrar söktürücüdür.
Uyku problemlerine iyi gelir.
Sağlıkta en doğru tedavi yöntemleri ve net neticeler amacıyla netlikle bölümünde eksper bir doktore başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafif şiddetteki rahatsızlıklar amacıyla evde geçici bitkisel öneriler içerir. Reçete kalitesi taşımaz. Sağlıklı günler dileriz,
Vücudu Toksinlerden Arındırır
Adaçayı, bünyesinde yüksek antioksidan mineraller sahip olan yararlı bir bitkidir. Bu bitki yardımıyla bedeni yoran toksin maddeleri temizlemek çok kolaydır. Kanı, damarı, iç organları temizlemek amacıyla detoks tesiri ile adaçayından faydalanabilirsiniz. Vücudu kısa sürede temizler ve daha sıhhatli vücuda sahip olmanıza destek olur. Aynı vakitte idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır ve idrar yolu enfeksiyonu tesirlerini hafifleyebilir.
Mide ve Sindirim Problemlerini İyileştirir
Sindirim düzeneğinin daha iyi işlevini gerçekleştirmesine yardımcıdır. Gaz, mide yanması, ödem gibi problemleri bitkisel yolla tedavi etmek amacıyla adaçayından yardım alabilirsiniz. İshal ve gastrit gibi rahatsızlıklarda bitkisel destek amacıyla adaçayı doktor onayı ile tüketilebilir.
Metabolizmayı Hızlandırır
Adaçayının idrar yollarını uyarması ve sık sık lavaboya çıkarması gibi bir özelliği mevcut. Bu özelliği yardımıyla, bedeninuz uyarılacak ve metabolizmanız hızlanacaktır. Düzenli adaçayı kullanımı yardımıyla bedeninuz daha çok enerji yakmaya başlayabilir.
Cilt Lekelerini Giderir
Hücre onarma ve yenileme kuvveti olan adaçayı yardımıyla cilt problemlerini revizyon yoluna girebilirsiniz. Bunun amacıyla adaçayını cilt üstünde yapmak ve çay olarak tüketmek gerekiyor. Hücrelerin kısa sürede onarılmasını gerçekleştiren bu çay ile cilt lekesi, güneş lekesi, sivilce, akne, egzama ve cilt yağlanması temizlenebilir. Cilde uygulamadan evvelce doktor onayı alabilmek lazımdır. Açık yaraya uygulanması muhakkak önerilmez.
Kötü Kolesterolü Önler
Uzmanlar, adaçayının 15 ya da 21 gün süresince derli toplu olarak tüketilmesini öneriyor. Bu proses içersinde kandaki kötü kolesterol srandardı düşebilir. Kötü kolesterol dşayetini düşürüp kendinizi daha iyi hissetmek amacıyla bir deva arıyorsanız; sıhhatli hayat kurallarınıza adaçayı kullanımını de ekleyebilirsiniz.
Vücudu Kansere Karşı Korur
Adaçayında rosmarinik, kuersetin ve karnosol gibi kuvvetli antioksidanlar bulunmakta. Bu maddeler yardımıyla bedeninuz kansere karşı dirençli olabilir. Kanserli hücrelerin beneninize yerleşip yayılmasını önlemek amacıyla adaçayı kullanımına ehemmiyet verebilirsiniz. Kolon kanserine olan yararlı tesiri ile ilgili oluşturulan incelemeler devam etmektedir.
Bağışıklığı Güçlendirir
Adaçayı, polifenoller ve flavonoidler gibi kuvvetli antioksidanlar yönünden varlıklıdir. Bu antioksidanlar, bedendeki serbest radikallerle savaşarak oksidatif gerilimi azaltmaya yardımcı olurlar. Oksidatif gerilim, hücrelerin ve DNA’nın hasar görmesine namacıyla olabilir ve bağışıklık sistemini zayıflatabilir. Antioksidanlar, serbest radikallerin tesirini azaltarak bağışıklık düzeneğinin daha tesirli işlevini gerçekleştirmesine destek olurlar.
Gerilim ve Depresyona İyi Gelir
Günümüzde çoğu insan depresyon, gerilim ve endişe sorunu hayatakta. Genellikle de öğrencilerin ve yoğun çalışanların ilgi eksikliği problemini çözüme ulaştırmak amacıyla adaçayı öneriliyor. Adaçayı, sinir sistemini yatıştıran bir çay. Bu çay yardımıyla psikolojik yönden kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
Güney Fransa ve İspanya’da yetişen Salvia lavandulifolia türü üstünde oluşturulan sınırlı çalışmalar Alzheimer rahatsızlığının tesirlerini hafifletebildiğini gösterir; ilaveten konsantrasyonu artırdığı ve hafıza kapasitesini güçlendirdiği bilinmektedir.
Kas ve Kemik Gelişimini Güçlendirir
Adaçayında K vitamini yer alıyor. K vitamini yardımıyla kas ve kemik gelişimi desteklenebilir. Adaçayını derli toplu olarak tüketenlerin, kas ve kemik hastalıklarından ve Romatizmal hastalıklardan koruduğu bilinmekte. Kemik erimesi ve kas ağrısı gibi ciddi problemleri önlemek adına tüketebilirsiniz. Fakat doktor onayı alabilmek mühimdir.
Yorgunluğu Giderir
Tüm günün telaşı bittiğinde kendinizi yorgun hissediyorsanız adaçayı tüketebilirsiniz. Bu bitki çay olarak tüketildiğinde ağrıların dinmesine yardım edecektir. Yorgunluğu ve gerilimi alma tesiri olmasından uyku evvel kullanımı öneriliyor.
Anti-İnflamatuar Etkisi Vardır
Adaçayının yapraklarındaki yağlar ve özler, anti-inflamatuar bilhassare sahip olan birtakım bileşenleri içerir. Bunlar arasında rosmarinik asit, karnosol ve kafeik asit bulunur. Bazı laboratuvar çalışmaları, adaçayının hücresel düzeyde anti-inflamatuar tesirler gösterdiğini ve inflamasyonla temaslı birtakım moleküler yolları hedeflediğini öne sürmektedir.
Anti-inflamatuar tesiri ile adaçayı iltihap engelleyici ya da azaltıcı özellik gösterir. Boğaz iltihabı, güneş yanığı gibi iltihaplı haller amacıyla rahatlatıcı tesire sahiptir.
Beyin Sağlığına İyi Gelir
Bazı ufak ölçekli çalışmalar, adaçayı yağı koklamasının zihinsel performansı ve konsantrasyonu artırabileceğini öne sürmüştür. Adaçayının aRoması, zihinsel uyanıklığı teşvik etme potansiyeline sahiptir.
Kan Şekerini Dengeler
Bazı incelemeler, adaçayının glikoz emilimini azaltabileceğini göstermiştir. Bu, kan şekerinin süratli yükselmesini engel olarak insülin tepkisini dengelemeye yardımcı olabilir.
Kalp Sağlığını Korur
Bazı çalışmalar, adaçayı özlerinin kan basıncını düşürebileceğini öne sürmüştür. Düşük kan basıncı, kalp sağlığını koruma yönünden mühimdir, fakat bu husustaki incelemeler şimdilik sınırlıdır ve daha çok çalışmaya gereksinim bulunmaktadır.
Menopoz Etkilerini Hafifletir
Adaçayı, aRomaterapi ya da adaçayı çayı gibi kullanımlarıyla rahatlatıcı bir tesir sağlayabilir. Bu, menopoz dehemmiyetinde gerilim, endişe ya da uykusuzlukla kafaya çıkmada yardımcı olabilir.
İdrar Söktürücüdür
Adaçayı geleneksel olarak idrar söktürücü olarak kullanılmıştır. Adaçayı, içerdiği birtakım bileşenler yardımıyla böbrekleri uyarabilir ve idrar üretimini artırabilir. Bu özelliği namacıylaiyle, birtakım insanlar adaçayını ödem atıcı ve idrar söktürücü olarak tüketebilirler.
Uyku Sorunlarına İyi Gelir
Adaçayı, geleneksel olarak rahatlatıcı ve sakinleştirici bilhassare sahip bulunduğu fikir edinilen bir bitki olarak bilinir. Adaçayı çayı içmek, bilhassa adaçayının uçucu yağlarını içerdiği amacıyla bu rahatlatıcı tesiri meydana çıkarabilir.
Adaçayı çayının içersindeki uçucu yağlar, bilhassa bir bileşen olan α-pinen, sakinleştirici tesirlere sahip olabilir. Bu gaye ile, adaçayı çayı içmek birtakım insanlarda gevşeme hissi yaratabilir ve bu da uykuya geçişte yardımcı olabilir.
adaçayı faydaları
Adaçayı Faydaları Hakkında Bilimsel Çalışmalar
Sindirim Sistemi
Adaçayı, sindirim sistemi problemlerine yönelik çoğu çalışmada incelenmiştir. Genellikle mide gazını giderici tesiri bilimsel olarak desteklenmektedir. Bir ttesirkda, ada çayının mide ve bağırsak gazı üstündeki tesiri incelenmiş ve gaz birikimini azalttığı gözlemlenmiştir.
Anti-inflamatuar ve Antioksidan Genellikler
Adaçayı, içerdiği birtakım bileşikler namacıylaiyle antioksidan ve anti-inflamatuar tesirlere sahip olabilir. Bir çalışmada, ada çayının antioksidan tesiri incelenmiş ve serbest radikallerle savaşarak hücre hasarını azaltabileceği belirtilmiştir.
Bilişsel Fonksiyonlar
Bazı çalışmalar, adaçayının bilişsel işlevleri olumlu yönde tesirleyebileceğini öne sürmektedir. Alzheimer hastalığı ve başka nörodejeneratif hastalıkların önlenmesine ya da ilerlemesinin yavaşlatılmasına katkıda bulunabileceğine dair birtakım belirtiler bulunmaktadır. Fakat, bu alanda daha çok ttesirk yapılması gerekmektedir.
Diyabet
Adaçayının, diyabet üstünde de olumlu tesiri olabileceği araştırılmaktadır. Bir çalışmada, ada çayının insülin salgısını artırabileceği ve kan şekeri düzeylerini düzenleyebileceği belirtilmiştir. Fakat bu alan da şimdilik tam olarak anlaşılmamıştır ve daha çok çalışmaya gereksinim bulunmaktadır.
Bu çalışmalar adaçayının sıhhat yönünden detaylı faydaları olma ihtimalini göstermektedir. Fakat, sıhhat durumunuze bağlı olarak rastgele bir gıda maddesini diyetinize eklerken, bir ekspertize danışmanız mühimdir.
adaçayı faydaları
Adaçayının Saça Faydaları Nelerdir?
Kepeklenme şikayeti olan kadınların ve erkeklerin saç köklerini tazeler, saç derisini besleyerek kepek oluşumunu önleyebilir.
Saç hücrelerinin sağlığını koruyarak saçlarınızın dökülmesini önlemektedir. Saç tellerinin güçlenmesini ve onarılmasını sağlar.
Saçlarınız kuru ve ince telli bir yapıya sahipse, saçlarınıza hacim kazandırır.
adaçayı faydaları
Adaçayının Kadınlara Faydaları Nelerdir?
Menstrüal (Adet Döngüsü) Düzenleme
Adaçayı, kadınların adet döngüsünü düzenlemeye yardımcı olabilir. Genellikle düzensiz adet gören kadınlar amacıyla, adaçayının kullanımı derli toplu menstrüal döngü sağlama konusu ile ilgili olumlu tesirler gösterebilir. Fakat bu hususta daha çok ttesirk yapılması gerekmektedir.
Menopoz Dehemmiyeti
Menopoz dehemmiyetindeki kadınlar, hormonal farklılıklar namacıylaiyle birtakım rahatsızlıklar yaşayabilirler. Adaçayı, menopoz semptomlarına karşı natural bir destek olarak düşünülebilir. Sıcak basmaları, uykusuzluk ve anksiyete gibi semptomların hafifletilmesine yardımcı olabilir.
Antioksidan Etkiler
Adaçayı, içerdiği antioksidanlar yardımıyla kadınların bedenindaki serbest radikallerle savaşarak hücreleri korumasına yardımcı olabilir. Bu, yaşlanma sürecini yavaşlatmada ve cilt sağlığını destmafsalede tesirli olabilir.
İdrar Yolu Enfeksiyonları
Adaçayının, idrar yolu enfeksiyonlarına karşı antibakteriyel bilhassari olabilir. İdrar yolu enfeksiyonları, kadınlarda sıkça görülen bir sıhhat problemidir ve ada çayının derli toplu kullanımı, bu enfeksiyonları önlemede ve hafifletmede yardımcı olabilir.
Sindirim Sorunları
Kadınlar da başka insanlar gibi sindirim problemleri yaşayabilir. Ada çayının sindirim sistemi üstünde olumlu tesiri bulunduğu bilinir ve bu sayede kadınların sindirim sağlığını destmafsalesine yardımcı olabilir.
Unutulmamalıdır ki her bitki ve natural ürün gibi, ada çayını da aşırı tüketmek birtakım yan tesirlere namacıyla olabilir. Hamilelik ya da emzirme dehemmiyetindeki kadınların ada çayını tüketmeden evvelce netlikle doktorlarına danışmaları önerilir. Ayrıca, adaçayının tıbbi gaye ile kullanımınde da bir ekspertize danışmak mühimdir.
Adaçayı Nedir?
Ada çayı, bilimsel adıyla “Salvia officinalis” olan bir bitkidir. Nane ailesine ait olan bu bitki, Akdeniz bölgesine özgüdür; fakat dünya çapında bahçe bitkisi ve tıbbi gaye ilerla yetiştirilmektedir. Ada çayı, tıbbi ve aRomatik bilhassari namacıylaiyle detaylı kültürlerde uzun süredir kullanılmaktadır.
Sıcak ve ılıman iklimleri seven adaçayı, ballıbabagiller familyasından devalı bir bitkidir. Dünya üstünde 450-500 kadar adaçayı çeşidi bulunmaktadır. Adaçayı çiçeği olan çalımsı bir bitkidir ve kışın yapraklarını dökmez. 30-75 santimetre arasında büyüyebilen adaçayı ağacı, sağlam bir yapıya sahiptir.
Keskin bir kokuya sahip olan adaçayı yaprakları gri-yeşil renktedir. Bazı adaçayı türlerinde yapraklar alacalı, mor ve kırmızı da olabilir. Koyu kahverengi ve yumurta biçimli adaçayı tohumu ile genel olarak kendi kendisine çoğalır, dilenirse adaçayı kültür şeklinde beden çelikleri ile çoğaltılabilir.
Tıbbi adaçayı çeşidinin yapraklarında oleum salisae denilen uçucu bir yağ asidi bulunur. Tıbbi adaçayı ile hazırlanan adaçayı ülkemizde çok çok yetiştirilmez. Tıbbi adaçayına benzeyen adaçayı ülkemizde Anadolu adaçayı olarak tüketilir. Anadolu adaçayı çay olarak tüketilmesinin yanı sıra birtakım yörelerde yemeklerde baharat olarak da kullanılır.
adaçayı neye iyi gelir
Adaçayı Ne İşe Yarar?
Genellikle soğuk kış aylarının vazgeçilmez bitkisel deva kaynağı olan adaçayı otu, migren ve baş ağrısı çekenlerin de başvurduğu bir bitkidir. Sıcak adaçayı amacıylae batırılan temiz bir bezi alnınıza koyup kompres yaptığınızda ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.
Mide krampları ve gaz problemleri yaşıyorsanız adaçayı sindirim problemlerinızın ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.
Soğuk algınlıklarında balgam söktürücü özelliği ile sık sık sarfedilen adaçayı beden sıcaklığını yükselterek terlemeyi sağlar ve bedendeki toksinlerin atılmasına destek olabilir.
Adaçayı ile buhar hazırlayarak sinüslerinizin ve akciğerlerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bundan kaynaklı olarak soluk açıcı özelliği bulunmaktadır.
Soğuk adaçayı ishalin tedavisinde olumlu tesirlere sahip olabilir.
adaçayının faydaları
Adaçayı Neye İyi Gelir?
Hem toz olarak hem de kurutulmuş tüm yapraklar durumunda kullanılabilen adaçayının kendisine has, içimi kolay, hoş bir lezzeti bulunmaktadır. Peki, adaçayı neye iyi gelir?
Adaçayı faydaları İbrahim Saraçoğlu doğrulusunda da ele alınmaktadır. Saraçoğlu adaçayının bilhassa nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarında meydana gelen farenjit, boğaz ağrısı ve bademcik iltihaplarına iyi yaklaştığını belirtmektedir.
Yağlı saç problemlerine, saç derisinde kepeklenmeye ve baş derisi enfeksiyonlarına iyi gelen adaçayı maskesi saçların beyazlaşmasını önler.
Adaçayı öksürüğe iyi gelir mi? Toksin atıcı tesirinden ötürü bronşit, astım, öksürük gibi üst solunum yolları enfeksiyonlarında da tedavi edici tesiri olabilir.
İdrar yolları enfeksiyonlarına iyi gelen adaçayı karaciğerin temizlenmesini ve safra kesesinin çalışmasını sağlayabilir.
Menopoz dehemmiyetinde meydana gelen şikayetleri hafifletmek amacıyla adaçayını tüketebilirsiniz. Duygu geçişleri ve terleme gibi yan tesirler amacıyla tercih edilebilir.
Adaçayının şeker hastalarında şeker düzeyini dengeleyici tesiri bulunmaktadır. Antihiperglisemik özelliğe sahip olan bitki karaciğerde depo edilen glikozun serbest kalmasına engel olarak kan glikoz düzeyini düşürür. Fakat doktor onayı alabilmek lazımdır.
adaçayı faydaları
Adaçayı Nasıl Demlenir?
Adaçayı hazırlamak amacıyla taze, kurutulmuş ya da hazır poşet çayları kullanabilirsiniz. Adaçayını günlük 2 fincandan çok tüketmemeniz gerekliliğini hatırlatarak tanıma geçelim:
Malzemeler:
1 çorba kaşığı kurutulmuş adaçayı
1 su bardağı içme suyu
Hazırlanışı:
Suyu kaynatın.
Kaynayan suyu istediğiniz bir bardağa aktarın.
Suyun amacıylae kurutulmuş adaçayını ekleyin.
Bardağın üzerini kapatıp 5 ila 7 dakika demlenmeye bırakın.
Dilerseniz 1 dilim limon ya da bal ile tatlandırabilirsiniz.
Not: Bu zamanı artırdığınız takdirde adaçayı içeriğindeki yararlı bilhassari kaybedebileceği gibi tadı da acılaşacaktır.
Adaçayı yaprakları ile demleyecekseniz başka alternatif:
Malzemeler:
5 – 6 yaprak adaçayı
1 su bardağı içme suyu
Hazırlanışı:
Adaçayı yapraklarını şayet mevcutsa french press içerisine yoksa rastgele bir fincan ya da kupa içerisine ekleyin.
Kaynamış suyu ek edin.
5 dakika demleyip yaprakları süzün.
Hazır satılan poşet çaylar da gerektiğince kolay bir yöntem. Sıcak su ile bu poşet çaylardan 1 adet bardağınıza ekleyip 5 dakika sonra poşeti çıkarabilirsiniz.
Tarif amacıyla: Mis Gibi Adaçayı
Mis Gibi Adaçayı
Adaçayı Zararları ve Yan Etkileri
Adaçayı bitkisinin ortamında yer alan thujone maddesi yüksek civarda toksik bir maddedir. Bu yüzden birtakım insanlarda adaçayı içmek yan tesir olarak kalp çarpıntısına yol açabilir.
Peki, adaçayı düşüğe namacıyla olur mu? Adaçayında tespit edilen fenol bileşiklerin birtakımları hamile kadınlarda düşük tehdidine yol açabilir. Hamilelerin doktorine danışmadan adaçayı içmemeleri önerilmektedir.
Peki, adaçayı tansiyonu yükseltir mi? Adaçayının çok çok kullanımı midede problemlere yol açabilir ve tansiyonu yükseltebilir.
Yüksek adaçayı kullanımı epilepsi nöbetlerini tetikleyebilir.
Adaçayı bebeklerini bebeklerini emziren annelerin süt salgılama kapasitelerini azaltıcı tesire sahiptir. Bu yüzden emzikli kadınların doktorine danışmadan adaçayı tüketmemeleri mühimdir.
Yoğun fenol bileşikler sahibi olan adaçayı bilhassari namacıylaiyle alerjen bir bitkidir. Aşırı kullanımı alerjiye namacıyla olabilir.
Adaçayının derli toplu ve aşırı kullanımı erkelerde sperm miktarını azaltabilir.
En doğru belirtiler ve sıhhatli neticeler amacıyla doktorinize başvurunuz.
Detaylı bilgi amacıyla: Adaçayı Zararları: Fazla Tüketmenin 9 Yan Etkisi
adaçayı ne işe yarar
Adaçayı Zayıflatır Mı?
Mide ve bağırsaklar üstünde hazmı kolaylaştırıcı tesiri ile tok tutucu özellik gösteren adaçayı yaprağı metabolizmayı hızlandırarak bedende yağ yakımı artışı sağlar. Bu bilhassari ile kilo vermeye yardımcı olan adaçayı ilaveten toksin maddelerin bedenden atılmasını sağlayarak bilhassa bel bölgesinde yer alan yağların yakımında tesirn rol oynar.
Kan glikoz srandardınin dengelenmesinde de rol oynayan adaçayı kilo kontrolünde tesirli bir bitkidir. Çay olarak zayıf düşmeye yardımcı olabildiği gibi çorbaların diyet yemeklerinin amacıylae de koyularak zayıf düşmeye yardımcı olabilir.
Aynı bitki çayını aşırı miktarda içmek böbrekleri yorabilir. Bu gaye ile adaçayını 15 gün içip birkaç gün midenizi dinlendirmelisiniz. İdrara çıkaran bir bitki çayı bulunduğu amacıyla çok çok adaçayı içmeniz önerilmemektedir.
adaçayı neye iyi gelir
Adaçayı Nasıl, Ne Zaman Tüketilir?
Yemek ardından mide rahatsızlığı hissediyorsanız,
Kilo verme sürecinde ödem atmak istiyorsanız,
Baş ağrısı ve mafsal ağrısı yaşıyorsanız,
Cildinizi tazelemek istiyorsanız,
Diş ve ağız sağlığını güvenliğini sağlamak istiyorsanız,
Sinir hücrelerinin iyileşmesine destek olmak amacıyla,
Görme yetisini sağlamlaştırmak adına,
İdrar çıkışını basitleştirmek amacıyla,
Enfeksiyonu temizlemek amacıyla adaçayı içebilirsiniz.
Adaçayı hangi hallerde tüketilmez?
Gebelik şüphesi varsa,
Kesinleşmiş bir gebelik tanısı varsa,
Ameliyat evvel,
Kronik kalp ve tansiyon ilacı kullanımınde,
Çocuk ve bebek beslenmesinde,
Dehidrasyon durumunda adaçayı kullanmak sizin amacıyla tehlikeli olabilir.
adaçayı faydaları
Adaçayı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Adaçayı Hangi Durumlarda İçilmez?
Adaçayı 6 yaşından ufak çocuklar, hamileler, bebeklerini bebeklerini emziren anneler ve süreğen ilaç kullanan şahıslar amacıyla ideal olmayabilir. Kullanım evveli doktor fikiri alınmalıdır.
Adaçayı Adet Söker mi?
Adaçayının idrar söktürücü, ödem ve toksin atıcı bilhassari antioksidan bileşenlerinden gelir. Gerilim ve endişeli ruh durumunu gidereceğinden bedeni da rahatlatır. Bu gibi artılarının totalinde adet söktürücü tesiri oluşabilir.
Adaçayı Her Gün İçilir mi?
Adaçayı natural haliyle, şeker eksiz günde 1 ya da 2 kez tüketilebilir. Fakat sürekli kullanımlarda kimi bünyeler amacıyla yan tesirler doğurabilir. Kendi beden yapınızı izleyerek buna karar verebilirsiniz.
Adaçayı Etkisini Ne Zaman Gösterir?
Adaçayı ilk içildiği andan itibaren tesirini gösterir. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve ödem atıcı bilhassari gözlemlenmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ