Yuvarlak Örgü Robalı Bebek Yeleği Yapılışı

  • 16 Eylül 2019
  • 3.517 kez görüntülendi.
Yuvarlak Örgü Robalı Bebek Yeleği Yapılışı

Yuvarlak Örgü Robalı Bebek Yeleği Yapılışı
Yuvarlak roba sayıları ile beraber ajurlu bebek örgü modeli yapılışı. Çocuklarınıza kışlık yelekler örmeye ne dersiniz?
Genellikle kadınların ilgi alanına giren örgü, el emeğinin üretime dönüşmüş halidir. Yalnızca Türkiye’de değil dünyanın çoğu ülnetde el örgü üretimi son yıllarda en üst sıralara yerleşmiş, hobi olmanın ötesinde önemli oranda geçim kaynağı halindedır. El örgüsü geleneksel sanatlar içinde bulunan, yapılışı oldukça basit, isteyen hernet rahatça yapabileceği bir iştir. El örgüsü ikiye ayrılır;
Şiş örgü
El işi örgüsü
Şiş Örgüsü Yapımı Ve Modelleri
İki adet şiş ile yapılan örgü ile birçok kılık, kıyafet ve ev eşyaları yapılmaktadır. Günümüzde kadınlar örgü konusu ile ilgili kendini geliştirmiş birbirinden farklı ve değişik örgü modelleri yaratmaktadır. Kışlık hırka ve yelekten bebek kıyafetleri ve yazlık giysilerin tamamı ve daha çoksı şiş örgüsü ile yapılmaktadır.
Şiş El İşi Örgüsü Yapımı Ve Modelleri
Tığ işi el örgüsü tek bir aparatla yapılan en az şiş el örgüsü kadar çeşitliği olan ve birçok şeyin yapılabildiği bir zenginlik içermektedir. Geleneksel olarak kız çeyizi olarak bilinen birçok prosedüre, oya ve ev ihtiyacına yanıt veren çoğu eşya tığ işi olarak yapılmaktadır.
Gerek tığ işi el örgüsü gerekse şiş el örgüsü, yıllar geçse de geleneksel yapısı koruyacak ve çağdaş modern model ve çizgileriyle yüzyıllar boyu sürecektir. Günümüzde, teknolojik cihaz ve internetin kullanılmasıyla, birçok el örgüsü yöntemleri, anlatımlı örgüler, farklı çok değişik modeller ve el işine dair kolay bilgilerin paylaşıldığı çoğu web sitesi bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ