Yakadan Başlamalı Yelek Robası Yapımı

  • 28 Mayıs 2019
  • 2.618 kez görüntülendi.
Yakadan Başlamalı Yelek Robası Yapımı

Yakadan Başlamalı Yelek Robası Yapımı
Bayanlar örgü işlerini çok sevseler de birtakım modelleri gerçekleştirmeta zorlanmaktadır. Genellikle yakadan başlamalı robalı modelleri yapar iken bayanlar gerektiğince çok zorlanmakta. Çünkü yakadan başlamalı modellerin yapımı biraz daha farklıdır. Bu amaçla iyi bir model olmadan robalı yelek yapamazsınız.

Bugün sizler amacıyla yakadan başlamalı yelek robası yapımını ayrıntılı bir şekilde izah eden video göstermek istiyorum. Yakadan başlamalı yelek robası yapımı amacıyla videoda gerektiğince güzel bir anlatım yapılmış. Siz bu videoyu takip ederek yakadan başlamalı yelek robasını basitçe öğrenebilirsiniz.

Yakadan başlamalı yelek robası yapımı esnasında yaka evresinde dilimler şeklinde bir model oluşturulmuş. Burada tam 14 adet dilim oluşturulmuş. Yeleğe başlarken 71 ilmek ile başlanmış. Bu 71 ilmeğin her iki doğrultuda da 7 adetsi lastik alanı amacıyla kenarlarda bırakılmış.

Yeleğe başlarken ilk olarak 4 sıra yakası amacıyla haroşo örülmüş. Daha sonra ise gelişen sıralarda oluşturulan arttırmalar ile hem dilim alanı oluşturulmuş hem de yelek modeli giderek büyümüş.

Yakadan başlamalı robadan yelek yapımı amacıyla sarfedilen ipin markası Lanoso Cazz’dır. Örnek modelde biraz kalın bir ip kullanılmış. Siz dilediğiniz kalınlıkta bir ip seçebilirsiniz.

Bu şekilde 71 ilmek ile yakadan başlanan robalı yelek modeli 0-2,5 yaş amacıyla ideal ölçüler. Siz daha büyük gerçekleştirme istiyorsanız haroşo ölçüsünü büyültebilirsiniz. Bu sayede daha büyük yelekler yapabilirsiniz.

Yakadan başlamalı yelek robası yapımı ardından yeleğin gövde evresinde dilediğiniz modeli kullanabilirsiniz. Aşağıdaki videodan roba yapımını öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ