Örgü Modelleri

İki Renkli Kolay Örgü Modeli Yapılışı

İki Renkli Kolay Örgü Modeli Yapılışı
Bugün size bilhassa kış aylarına yakışan bir örgü modeli göstermek istedim. Bu model iki renk ile çalışılarak çok hoş bir görüntü ortaya getiriyor.
Videomuzda da çok net bir şekilde görebileceğiniz 2 Renkli Kolay Örgü Modeli ‘ni size kısa bir şeklide tanımlamak isterim ;

2 Renkli Kolay Örgü Modeli amacıyla atmanız gereken ilmek adedi 4 ilmek ve katları + 1 ilmek + 2 kıyı ilmektir.

2 Renkli Kolay Örgü Modeli :

1.RENK :
1.Sıra Ön : Bütün ilmekler düz.

2.Sıra Arka : Bütün ilmekler düz.

2.RENK :
3.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, *1 ilmek örmeden al, 3 ilmek düz* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 ilmek örmeden al ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

4.Sıra Arka: 1 kıyı ilmek, *1 ilmek örmeden al, 3 ilmek düz* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 ilmek örmeden al ve 1 kıyı ilmek ile bitirin

1.RENK
5.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, 2 ilmek düz, *1 ilmek örmeden al, 3 ilmek düz* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 ilmek örmeden al, 2 ilmek düz ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

6.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek, 2 ilmek düz, *1 ilmek örmeden al, 3 ilmek düz* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 ilmek örmeden al, 2 ilmek düz ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

2.RENK
7.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, *1 ilmek örmeden al, 3 ilmek düz* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 ilmek örmeden al ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

8.Sıra Arka: 1 kıyı ilmek, *1 ilmek örmeden al, 3 ilmek düz* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 ilmek örmeden al ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.
Bundan sonra sürekli olarak 1 ve 8 arasındaki sıraları takip edin.
Hayırlı Örgüler Dilerim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu