Örgü Modelleri

Tunus İşi Çok Güzel Bir Patik Yapımı

Tunus İşi Çok Güzel Bir Patik Yapımı
Kış hazırlıkları amacıyla güzel bir patik modeli yapımını bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim tunus işi desenli patik modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.
Tunus işi ile yapılmış olan değişik patik modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Tığ ve şiş örgüsü dışında değişik bir patik modelini kendiniz amacıyla gerçekleştirme istiyorsanız tunus işi ile yapılmış olan patik modellerine göz atabilirsiniz. Tunus işi tek bir biçimde gerçekleşiyor olsa da model gerçekleştirme amacıyla değişik renklerdeki iplerin bir arada kullanılması ile meydana harika patik modelleri çıkıyor.
Bugün göstereceğim tunus işi patik modeli amacıyla gri, kırmızı ve kara ipler kullanılmış. Patik üstünde kırmızı ipler ile oluşturulan baklava dilimlerinin yanı sıra kara ip ile oluşturulan çizgiler güzel bir uyum oluşturmuş. Patiğin her iki yönüne eklenen bu desenler ile patik modeli çok şık olmuş.
Patiğin yapımına kıyı kısımdan başlanıyor. Daha sonra ön alanı gerçekleşiyor ve başka kıyıda yapılarak üst kısım tamamlanıyor. Taban alanı ise en son gerçekleşiyor. Burada oluşturulan patik modeli 37-38 numara ayak amacıyla uygun. Videoda verdiği detaylara ilgi ederseniz istediğiniz büyüklükte bu patik modelini yapabilirsiniz. Tunus işi yapmaya yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ettiği prosese problem yaşamadan bu patiği yapabilir.
Tunus işi desenli patik modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu