Tığ İşi Hercai Yazma Oyası Yapılışı

  • 11 Haziran 2019
  • 2.533 kez görüntülendi.
Tığ İşi Hercai Yazma Oyası Yapılışı

Tığ İşi Hercai Yazma Oyası Yapılışı

Kaynana düşer gelin güler tığ işi yazma kenarı oyasını çok beğeneceksiniz. Hercai oyası diye de adlandırılan bu modeli kadınlar çok beğeniyor.

Tığ oyası yapımı büyük emek isteyen bir uğraştır. Başladığınız andan itibaren ciddi bir yapım adımı sizi beklemektedir. Tığ oyaları detaylı biçim modellerde yapılırken, ciddi bir iş olmasına karşın siz kıymetli hanımlar çok keyif alacaksınız. Aldığınız keyiften ötürü her an örmek amacıyla süre ayıracak ve detaylı modelleri yazma kenarlarına uygulayacaksınız.

Tığ işi örgüler olan bu yazma oyalarını ince ince dokuyarak yapacaksınız. Yazma modellerinde yazma oyalarını ve yapılışını anlatacağız. İlk olarak babaannelerimizden ve anneannelerimizden gördüğümüz yazma oyalarını yapmaya hepimiz çok hevesliydik. Şimdiler hayatın getirdiği bu yorgunluk bizleri el işinden uzak tutmaya çalışsa da tekrar bu el işlerine süre ayırmak bizim elimizde hanımlar. Tülbent oyaları gerçeklştirmeyi kendinize vakit ayırmak, kendiniz amacıyla bir şey gerçekleştirme olarak da düşünebilirsiniz. Hem kendinize süre ayırıp hem de güzel tığ işi yazma kenarları gerçekleştireceğiniz bu videomuz ile harikalar yaratacağınıza eminiz.

Kaynana Düşer Gelin Güler Oyası
Yaparken ve anlatırken biz fazlaca keyif aldık. Sizin de keyif alacağınıza eminiz. Büyüklerinizden görüldüğü yazma modellerini ve yazma oyalarını programın şimdi tam vakti. Harikalar yaratacağınız tığ işleri amacıyla bizi takipte kalın. Her gün birbirinden yeni modelleri sizler amacıyla paylaşacağız. Şimdiden iyi bir tığ oyası diliyoruz.
https://youtu.be/JLx4Ch7xjQ4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ