Örgü Modelleri

Örümcek ilmekli Tığ Oyası Yapımı

Örümcek ilmekli Tığ Oyası Yapımı,
Basit ve gösterişli bir tığ oyası modeli arayanlar bugün göstereceğim örümcek ilmekli tığ oyası modeline göz atmalılar. Yapımı gerektiğince kolay ve zevkli olan bu model yazmalar kenarında çok şık duracaktır.
Örümcek ilmekli tığ oyası renkli, gözlere hitap eden güzel bir model. Yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı ve örümcekleri gerçekleştirdikten sonra renkli ipler ile örümceklerin üstüne renkli oya ipleri ile prosedüreler yapılmış ve çok güzel bir oya modeli meydana çıkmış.
Örümcek ilmekli tığ oyası amacıyla yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise tekrar yeşil ip ile pimpirikler ve örümcekler yapılmış. Burada örümcekleri yapar iken ilgi edilecek ayrıntı arada kaç adet pimpirik bırakılacağı.
Model yazma kenarından sarkan bir oya modeli. Böyle olunca aradaki boşlukları buna göre bırakmalısınız. Aradaki boşluklara karar verdikten sonra yazma kenarına örümcekleri yaparak bu prosedürü de tamamlamalısınız.
Örümcek ilmekli tığ oyası amacıyla yeşil ip ile yapılması gereken prosedüreler bittikten sonra bu sefer örümceklerin üzerini süslemeye geçiliyor. Burada mor ve sarı oya ipleri kullanarak kolay bir prosedür yapılmış.
Örümcek ilmekli tığ oyası modeli yapımı gerektiğince kolay bir model ama çok renkli ve gösterişli bir el işi. Çeyiz hazırlıkları yapanlar yazma kenarlarına bu modeli eklemeliler. Kolay bulunduğu amacıyla kısa sürede yapılıp tamamlanabilir,

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu