Tığ İşi Çeyizlik Şal Modeli Yapımı

  • 04 Mayıs 2021
  • 1.402 kez görüntülendi.
Tığ İşi Çeyizlik Şal Modeli Yapımı

Tığ İşi Çeyizlik Şal Modeli Yapımı
Çeyiz hazırlıkları yapanlar amacıyla bugün tekrar çok şık bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim çeyizlik üçgen şal modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.
Çeyiz hazırlıkları yapanlar amacıyla dantel, oya modeli, patik ve lif modeli, şal ve yelek modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tekrar yapımı gerektiğince kolay olan kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz şık ve gösterişli bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum.
Tığ işi üçgen şal modeli yapımı amacıyla angora şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Şal modeli amacıyla açık renklerde ipler kullanırsanız daha güzel bir manzara elde edilirsiniz. Şal modelinin yapımına uç kısmından başlanıyor.
Şal modeli amacıyla ufak bir yuva gerçekleştirdikten sonra tırabzanlar yapılarak devam ediliyor. Burada şal modeli yapılırken orta kısımdaki model yapılmaya devam edilirken kıyı kısımdaki çerçevesi de aynı anda yapılıyor. Bu sayede şal modeli tek bir parça durumunda yapılıyor. Siz daha sonra istediğiniz şekilde kıyı kısımlarına süsleme yapabilirsiniz.
Çeyizlik şal modeli yapımı gerektiğince kolay olsa da ilgi edilmesi gereken detaylar var. Genellikle sıra geçişlerinin nasıl uygulanacağına ilgi etmek gerekir. Video ortamında anlatımda her bir sıranın nasıl uygulanacağı detayları ile beraber verilmiş. Burayı takip ettiğiniz prosese problem yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.
Çeyizlik üçgen şal modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz,

 
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ