Midye Kabuğu Şal Modeli Yapımı

  • 08 Mart 2021
  • 1.451 kez görüntülendi.
Midye Kabuğu Şal Modeli Yapımı

Midye Kabuğu Şal Modeli Yapımı
Çeyizleri amacıyla hazırlık yapan, şık ve gösterişli bir şal modeli arayanlar amacıyla bugün harika bir şal modeli göstermek istiyorum. Midye kabuğu şal modeli tığ ile yapılmış olan harika bir model. Bu şalın ayrıntılı yapım adımını alçakta sizlere ayrıntılı anlatım olarak vereceğim.
Çeyizlik şallar amacıyla sizlere bugün tığ ile yapılmış olan çok şık bir model göstermek istiyorum. İlerleyen zamanlarda sizlere şiş örgüsü ile yapılmış ola modellerde göstereceğim. Tığ örgüsü gerçeklştirmeyi bilmeyen, basit ama şık bir şal modeli arayanlar bu örneğe kesinlikle göz atmalılar.
Tığ işi şal modeli üçgen şeklinde oluşturulan bir şal. Şalın yapımına üçgenin uç kısmından başlanmış. Burada ilk olarak şal yapılmış kıyı kısımlarındaki süsleme midyeleri ise şal tamamlandıktan sonra şalın tamamına yapılmış. Yani kıyı kısımları ayrı bir şekilde yapılmış.
Çeyizlik şal modeli yapımına zincir çekilerek bir sihirli halka yapılıp çevresine trabzanlar yapılarak başlanıyor. Burada midye kabuğu modeli yapılırken fıstıklar yapılıyor. Aralarda ise trabzanlar yapılarak modelin yapımı devam ediyor.
Şal modelinin yapımı gerçekte çok basit. Ama ilgi edilmesi gereken çok çok ayrıntı var. Zaten video ortamında her sıranın yapımı ayrıntılı bir şekilde açıklanmış. Modelin yapımını öğrenmek amacıyla buradaki anlatımı takip etmeniz önemli. Sayılar ile beraber model yapımı verildiği amacıyla zorluk çekmeden örneği çıkartabilirsiniz.
Hem de tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek bu şal modelinin yapımını kısa sürede öğrenebilir. Bu şal modeli yeni başlayanlar amacıyla belki biraz zor gelebilir ama gelişen zamanlarda sizlere daha basit modellerde göstereceğim.
Şal modeli amacıyla burada krem rengi simli bir ip kullanılmış. Bu ip ile şal çok güzel olmuş. Gelinlik üzeri amacıyla gerçekleştirme istiyorsanız bu şalı bu şeklide simli ya da simsiz krem rengi bir ip ile yapabilirsiniz. Hem de tekrar açık renk tonlarında bu şal modeli daha şık olacaktır. Günlük kullanım amacıyla ise daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz.
Tığ işi midye şal modeli yapımı amacıyla alttaki ayrıntılı yapım adımı verdiği videoyu takip ederek yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ